Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

Pralka to popularny sprzęt spotykany w praktycznie każdym domostwie. Niestety ubrania do niej wrzucane niejednokrotnie posiadają silne i uporczywe zabrudzenia, które mogą osadzać się na kołnierzu i bębnie pralki automatycznej. Na szczęście istnieje możliwość efektywnego i zadowalającego wyczyszczenia wnętrza tego doskonałego domowego pomocnika, a jest nią tabletka do zmywarki. Jest to dobry pomysł szczególnie dla osób, które niezmiernie mocno cenią swój czas.

Kiedy warto czyścić pralkę kapsułką do zmywarki?

Tak naprawdę, zanim odpowie się na pytanie kiedy należy wyczyścić pralkę, warto wziąć pod uwagę, że wszelkie zabrudzenia mogą przyczynić się do niejednokrotnie poważnych uszkodzeń urządzenia piorącego. Dodatkowo warstwa z bakterii i zabrudzeń może generować nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i trwałe, niezdatne do usunięcia plamy na tkaninach, w szczególności tych delikatnych.

jak czyścić pralkę tabletkami do zmywarki

Może się zdawać, że proces czyszczenia nastręcza trudności, jednakże to błąd. Wystarczy po prostu dowiedzieć się, jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki. Jednakże należy także nauczyć się rozpoznawać, kiedy pralka wręcz woła o dokładne i kompleksowe pozbycie się zalegającego w niej od dłuższego czasu brudu.

Pierwszym, naprawdę trudnym do przeoczenia sygnałem jest z całą pewnością intensywny, nieprzyjemny zapach wydobywający się zarówno z bębna, jak i gumowego kołnierza dotykającego drzwiczek pralki. To szczególnie tam uwielbia gromadzić się szlam wraz z kamieniem z twardej wody, resztkami używanych detergentów i koloniami bakterii.

Jak czyścić pralkę tabletkami do zmywarki?

Tabletki do zmywarki w pralce to kilka zalet. Jest to nabłyszczanie powierzchni, usuwanie warstwy tłuszczu i wszelkich zalegających osadów. Dodatkowo doskonale dezynfekują i usuwają bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Jeśli zaś chodzi o sam proces czyszczenia, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Pierwszą, niezmiernie ważną jest to, aby czyszczenie pralki tabletką do zmywarki przeprowadzać wyłącznie bez udziału odzieży. Najlepsze efekty daje pranie długie, przy użyciu wysokiej temperatury (minimum sześćdziesiąt stopni, lecz można pokusić się o dziewięćdziesiąt).

tabletki do czyszczenia pralki jak stosować

Warto także zadbać o ręczne umycie za pomocą starej szczoteczki do zębów pozostałych elementów, z jakich składa się pralka automatyczna (szufladka na detergenty, filtr, komora na szufladkę). Odpowiednia do tego zabiegu będzie zarówno klasyczna kapsułka do zmywarki, jak i taka w formie żelu.

Czy tabletki do zmywarki wyczyszczą pralkę?

Reasumując, czyszczenie pralki tak wiernie pomagającej każdego dnia w porządkach domowych wcale nie musi nastręczać trudności, ani generować wysokich kosztów. Wystarczy wyposażyć się w kapsułkę do zmywarki oraz przestrzegać kilku zasad, których krótka, przypominająca lista znajduje się poniżej.

  1. Warto wyczyścić wszelkie elementy pralki, nie tylko bęben i kołnierz (szczególnie filtr znajdujący się na dole urządzenia oraz szufladkę na detergenty).
  2. Im wyższa temperatura, tym lepiej (minimum sześćdziesiąt stopni Celsjusza).
  3. Nie wolno przeprowadzać czyszczenia podczas zapełnionego praniem bębna.
Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom