Piłki sensoryczne, czyli tani sposób na zdrowszy rozwój dziecka

Piłki sensoryczne, czyli tani sposób na zdrowszy rozwój dziecka

O stymulację zmysłów malucha warto zadbać właściwie od pierwszych dni. Jest na to wiele sposobów, aczkolwiek jednym z popularniejszych są piłki sensoryczne dla dzieci. Chcesz wiedzieć dlaczego?

Receptory czuciowe dziecka

Pierwsze tygodnie życia dziecka to niezwykle intensywny proces. Maluszek uczy się nowego świata, do którego jego ciało nie jest do końca przystosowane. Zmysł dotyku jest za to w pełni aktywny i służy jako podstawowe narzędzie badawcze. W związku z tym piłki sensoryczne pełnią funkcję stymulanta poprzez swoją miękkość, wypustki i zagłębienia. Wspierają wczesny rozwój koordynacji ruchowej, a także pomagają zadbać o mięśnie dłoni. Warto jeszcze zaznaczyć, że nie bez znaczenia są tutaj kolory. Gdy dziecko zaczyna lepiej widzieć, kolorowa piłka sensoryczna (najlepiej mieć ich kilka) dodatkowo stymuluje zmysł wzroku. Poza tym, choć zabawa wydaje się wyczerpująca, takie piłeczki rozluźniają i pomagają w zasypianiu. Po prostu same plusy!

Piłki sensoryczne z certyfikatem

Oczywiście sensoryczne zabawki dla najmłodszych dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego sprawę regulują międzynarodowe normy jak na przykład EN-71. Stanowią one gwarancję, że dane piłeczki sensoryczne w żaden sposób nikomu nie zagrażają. Chodzi nie tylko o bezpieczną zabawę rączkami, lecz również wkładanie przedmiotu do buzi. To normalne zachowanie, więc producenci takich zabawek muszą brać je pod uwagę. A Ty, szukając piłeczek sensorycznych, koniecznie sprawdź, czy dane produkty spełniają standardy bezpieczeństwa. W specjalistycznym sklepie masz to jak w banku.

Inne zabawki sensoryczne dla dzieci

Dobrym pomysłem jest poszerzenie rodziny zabawek o coś więcej niż tylko piłki sensoryczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o zajęcie dla ciut starszych dzieci. Laleczki, kolorowe książki dotykowe, zawieszki. Urozmaicenie stymulantów tak naprawdę wzmocni ich efektywność. Wspólnymi siłami wypracują lepszą koordynację wzrokowo-ruchową, pomogą w rozwijaniu wyobraźni i zapewnią atrakcję na wiele godzin. Dlatego polecamy gotowe zestawy zabawek sensorycznych, które śmiało można później odsprzedać albo… zostawić dla kolejnego potomka. Na pewno będzie z tego powodu zadowolony.

Zalety piłek sensorycznych i innych tego typu zabawek są wręcz kolosalne. Ich zakup to nic innego jak inwestycja w zdrowy rozwój dzieci 0+. Powinny się znaleźć w każdym domu, aczkolwiek tylko pewne źródła są w stanie zapewnić gwarancję bezpieczeństwa. Koniecznie o tym pamiętaj podczas zakupów!

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Dom