Zawieszki na alkohol – czy warto się w nie zaopatrzyć?

Zawieszki na alkohol – czy warto się w nie zaopatrzyć?

Miesiące poprzedzające wesele to czas intensywnych przygotowań, aby uroczystość była dopięta na ostatni guzik. Detalami, którym młodzi poświęcają wiele serca i uwagi, są dekoracje stołu, a wśród nich – zawieszki na alkohol. Czy warto zaopatrzyć się w karteczki na butelki weselne, czy raczej należy je uznać za zbędny koszt? Sprawdźmy…

Do czego służą zawieszki na alkohol?

Ozdobami weselnych stołów są nie tylko kwiaty i zastawa, ale również eleganckie zawieszki na wódkę weselną i inne serwowane gościom trunki. Dzięki atrakcyjnym wizualnie i spersonalizowanym karteczkom stół nabiera określonego wyrazu, a cała uroczystość zyskuje indywidualny charakter. W towarzystwie tak przyozdobionych alkoholi zabawa z pewnością przebiega lepiej. Gatunkowy trunek udekorowany specjalnie przygotowaną karteczką może również uzupełnić kosz dla rodziców lub świadków, wręczany w ramach podziękowań. Zawieszki często są też zabierane przez gości do domów jako pamiątka.

Zawieszka na alkohol spersonalizowana dekoracja

Zawieszka na alkohol to spersonalizowana dekoracja i pamiątka dla gości

Jak wyglądają karteczki na butelki weselne?

Zawieszki na butelki weselne mają formę niewielkich karteczek o różnych kształtach. Najczęściej zawierają następujące elementy:

  • oprawę graficzną, wybraną z dostępnych propozycji,
  • krótki tekst, np. humorystyczny,
  • datę uroczystości,
  • imiona młodych,
  • wstążkę lub sznurek do zawieszenia na butelce. 

Rustykalne, glamour i eleganckie zawieszki na wódkę weselną 

Karteczki na butelki weselne są wykonywane z różnych materiałów i mogą być zdobione rozmaitymi wzorami. Dodatkowo można je personalizować. Dzięki temu stają się perfekcyjnie dopasowane do stylu i motywu przewodniego wesela oraz pozostałych dekoracji. Zawieszki na alkohol w ponad 150 wzorach oferuje sklep internetowy artMA. Asortyment obejmuje m.in.:

  • projekty rustykalne, zdobione motywami róży, wrzosu, hortensji, piwonii czy niezapominajek – idealne na wesele pełne kwiatów, również organizowane w plenerze;
  • klasyczne, eleganckie zawieszki na wódkę weselną, które sprawdzą się na większości przyjęć, np. odbywających się w szykownych salach;
  • ekskluzywne karteczki w stylu glamour, oddające rozmach uroczystości, zdobione elementami srebrnymi i złotymi, z drukiem uszlachetnionym folią lustrzaną.

Po wejściu na stronę modelu najbliższego oczekiwaniom można dodatkowo dostosować kolor papieru, wstążki/sznurka i tekstu oraz wybrać preferowany font. Należy wpisać imiona młodych, datę ślubu i krótki wierszyk skierowany do gości. Treści te zostaną nadrukowane na karteczce. Jeśli nie wiesz, na jaki wzór się zdecydować, możesz skontaktować się z pracownikami sklepu – zapewniają oni kompleksową pomoc przy wyborze dodatków weselnych.

Przykład zawieszki na butelkę weselną z kwiatowym wzorem

Przykład zawieszki na butelkę weselną z kwiatowym wzorem – projekt ten idealnie sprawdzi się podczas uroczystości w stylu rustykalnym

Wady zawieszek na alkohol 

Trudno dopatrzyć się wad w zawieszkach na alkohol – zwłaszcza zaprojektowanych z wysokim poczuciem estetyki i spersonalizowanych zgodnie z wolą młodych. Oczywiście niektórzy narzeczeni uznają taką dekorację stołu za zbędny koszt. Chociaż cena pojedynczej zawieszki oscyluje w granicach zaledwie 1,50–2,50 zł, to przy większym weselu, z setkami butelek na stołach, może się z tego zrobić już całkiem spora kwota. Taki koszt trzeba wziąć pod uwagę już na etapie planowania budżetu wesela.

Podsumowanie

Jeśli tylko masz możliwość uwzględnienia dodatkowego kosztu, na ogół niezbyt dużego, w budżecie weselnym, warto zaopatrzyć się w spersonalizowane zawieszki na alkohol weselny. Ich obecność bez wątpienia pozytywnie wpływa na atmosferę uroczystości. Każda butelka z trunkiem prezentuje się zjawiskowo i niepowtarzalnie. Goście mają poczucie, że celebrują absolutnie wyjątkowe wydarzenie, a nie bawią się na kolejnej imprezie u znajomych.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Dom