Amerykańska restauracja w Gdańsku jak w amerykańskim filmie

Amerykańska restauracja w Gdańsku jak w amerykańskim filmie

Wielki, lekko krwisty a nad nim niezłomny bohater ze szklanką whiskey w dłoni. Do takich obrazów przyzwyczaiło nas kino ze Stanów Zjednoczonych. Podobny klimat skrywa w sobie amerykańska restauracja w Gdańsku. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania!

Kuchnia amerykańska – krótka charakterystyka

Pierwszym daniem, jakie może nam przychodzić do głowy, gdy pomyślimy o Ameryce, będzie z pewnością hamburger. Wbrew pozorom kuchnia amerykańska jest bardziej różnorodna, niż mogłoby się nam wydawać. Jednym z czynników, które na to wpływają, będzie oczywiście rozległy teren całych Stanów Zjednoczonych, zamieszkany przez przedstawicieli różnorodnych kultur. Na wschodnim wybrzeżu spotkać się można z licznym wykorzystaniem owoców morza takich jak krewetki czy małże. Natomiast w śródlądowej części Ameryki, w zależności od regionu, popularnością cieszy się wołowina lub wieprzowina. Różne są metody przyrządzania tych produktów, lecz jedna cieszy się największą popularnością, a jest nią barbecue.

Nieodłączny element kuchni amerykańskiej – barbecue i steki

Mówiąc o kuchni amerykańskiej, nie można nie wspomnieć o barbecue. To sposób długiego i powolnego opiekania mięs w niskiej temperaturze. Istotny w tej metodzie jest nie tylko dobór mięsa, sposób przyrządzenia, czy sam sos BBQ, lecz także wykorzystane drewno, które nada składnikom odpowiedniego smaku. W każdym regionie USA spotkamy żeberka według odmiennych, lokalnych przepisów; kurczaki oraz ryby z grilla czy wreszcie różnorodnie przyrządzone steki z innego rodzaju mięsa.

Steki są ważną częścią nie tylko kuchni, lecz także kultury amerykańskiej. Końcem XIX w. mężczyźni gromadzili się w tawernach lub podziemnych klubach i tam, przy steku i dobrej whiskey debatowali godzinami. Mogli wówczas uciec od etykiety, wzorowych żon i ubrudzić się tłuszczem czy sosem Worcestershire – mogli jeść bez ograniczeń i cieszyć się wolnością. Gdzie w Polsce można zjeść przepyszny stek i poczuć się niczym w Ameryce? Odwiedź Whiskey on the Rocks!

Dlaczego warto odwiedzić Whiskey on the Rocks?

Whiskey on the Rocks to amerykańska restauracja w Gdańsku, a zarazem obowiązkowy punkt na mapie Pomorza dla miłośników kultury i kuchni Stanów Zjednoczonych. Odwiedzając ten lokal, możesz posmakować bogactwa smaków różnorodnych regionów Stanów, a także aromatycznych, bursztynowych destylatów ze stanu Tennessee. Znajduje się tutaj bogato wyposażona półka limitowanych serii Jack Daniel’sa!

Whiskey on the Rocks to klimatyczne miejsce, którego wnętrze przypomina typowe amerykańskie knajpy, które możemy zobaczyć w filmach czy serialach. Wygląda fenomenalnie, a szczególną uwagę przyciągają lampy z butelek Jacka Daniel’sa, których łącznie jest aż 867! Restauracja ulokowana jest blisko morza i stanowi świetne miejsce do świętowania wyjątkowych okazji.

W tej amerykańskiej restauracji każdy może czuć się swobodnie i do tego zjeść przepyszne dania: steki, barbecue, zupy, sałaty czy burgery. Warto wstąpić tutaj również na weekendowe śniadania. Skuś się na pancakes, bajgle, milkshakes, tosty i nielimitowaną kawę i herbatę! W piątek i sobotę organizowane są natomiast koncerty na żywo i inne ciekawe wydarzenia. Wstąp do Whiskey on the Rocks i poczuj się jak w amerykańskim filmie!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.whiskeyontherocks.pl/

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Kuchnia