Czółenka na lato – jakie modele są najlepsze na ciepłe dni?

Czółenka na lato – jakie modele są najlepsze na ciepłe dni?

Ciepłe, a nawet gorące letnie dni, zawsze są wyzwaniem dla kobiet, które chciałyby wyglądać elegancko. Bo choć z łatwością można wtedy założyć sukienkę, to z całą pewnością nie będzie już tak prosto z butami. Oczywiście, są okazje, podczas których można zdecydować się na sandały. Jednak istnieje też wiele sytuacji, kiedy nie wchodzą one w rachubę. Co wówczas można zrobić?

Dress code na pierwszym miejscu

Istnieje naprawdę wiele sytuacji, w których dosłownie nie można, niezależnie od temperatury, zdecydować się na założenie sandałów. Jeśli dress code danego wydarzenia nakazuje pełne obuwie i rajstopy (lub pończochy), kobiety po prostu nie mają wyboru. Muszą je założyć, choćby z nieba lał się żar.

Takich sytuacji może być całkiem sporo. Oficjalne spotkanie w pracy, w której obowiązuje ścisły dress code, to jeden z przykładów. Kolejnym może być ślub w rodzinie, przypadający w bardzo uroczystym i oficjalnym stylu. Na wiele przyjęć, które mają charakter typu black tie lub white tie także nie można przybyć w obuwiu, które nie będzie spełniało wymogów elegancji.

Kryte obuwie, które wciąż jest przewiewne. Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście! Wystarczy zdecydować się na obuwie wykonane ze skóry i ze skórzaną wkładką, które zapewni właściwą wentylację. Skóra to materiał przepuszczalny dla powietrza, który doskonale układa się na ludzkim ciele niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki temu nie powoduje odparzeń i otarć. Buty ze skóry są też miękkie i wygodne, a dzięki właściwościom materiału, takim jak delikatne rozciąganie, pozwalają na ułożenie obuwia na stopie zgodnie ze wszystkimi jej naturalnymi krzywiznami.

Obuwia ze skóry nie brakuje na stronie sklepu Brilu. Znajdziesz tam zarówno skórę licową o naturalnym wykończeniu, jak również buty skórzane z połyskiem lub brokatem. Nie mogło także zabraknąć zamszu, dzięki czemu będziesz mogła wybierać między naprawdę dowolnymi rodzajami materiału, dopasowując go do swoich preferencji.

Kiedy nie cała stopa musi być zakryta…

Wówczas warto sięgnąć po modele ażurowe lub mocniej powycinane. Możemy przy tym wyróżnić dwa główne typy: obuwie z głębokim wycięciem w środkowej części stopy, za to z zakrytymi piętami i noskami; a także obuwie z odkrytymi piętami. To z całą pewnością modele na upał, które pozwolą stopie jeszcze swobodniej oddychać i uniknąć pojawienia się potu.

Mocno wycięte obuwie, które zakrywa jedynie palce i piętę, zazwyczaj wyposażone jest w paseczek (albo kilka), który oplata kostkę i/lub krzyżuje się na śródstopiu. W podobny sposób często zbudowane są buty, które mają odkrytą piętę, co sprawia, że swoim wyglądem przypominają popularne sandały. Dzięki obecności paska obuwie, choć mocno wycięte, doskonale trzyma się na stopie i pozwala na aktywne spędzanie czasu niezależnie od temperatury. Jest bardzo cenione również przez kobiety, które mają bardzo wąskie stopy, ponieważ pozwala im uniknąć spadających butów. Z kolei panie, które mają szersze stopy, unikną dzięki temu rozpychania butów albo uwierania.

fot. materiały prasowe

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania