Jak nosić zegarek damski z bransoletą?

Jak nosić zegarek damski z bransoletą?

Obecnie zadawanym pytaniem nie jest już “czy warto nosić zegarek razem z bransoletą”, a jak to robić, by kompozycja była udana. Trendy coraz bardziej zmierzają w kierunku łączenia różnych rodzajów ozdób, tak więc nie bójmy się takich zestawień. W tym wpisie znajdziesz informacje na temat sposobów łączenia bransoletki z zegarkiem i tego, na co warto w takim przypadku zwrócić uwagę.

Bransoletka z zegarkiem – połączenie warte uwagi?

Do niedawna takie połączenie było rzadko spotykane i niezbyt popularne. Z czasem postrzeganie tej kompozycji zaczęło się jednak zmieniać, a trend łączenia zegarka i bransoletki w ramach jednej stylizacji zaczął być coraz bardziej promowany – choćby przez influencerów. Obecnie ten zestaw jest na tyle modny, że projektanci biżuterii tworzą już konkretne, pasujące do siebie pod tym kątem elementy. Pomysł jest z pewnością ciekawy, a jego zwolennicy zyskują kolejną sposobność na stworzenie wyjątkowej ozdoby.

Bransoletka i zegarek – jak nosić?

Jeśli posiadacie delikatniejsza bransoletkę, ze względów wizualnych najlepiej będzie nosić ją pod zegarkiem. W przypadku masywniejszych ozdób, sytuacja wygląda odwrotnie. Warto również zachować umiar i nie przesadzać z ilością dodatków do zegarka, zwłaszcza jeśli chcemy łączyć ozdoby na jednej ręce. O ile dwie delikatne bransoletki na sznurku prezentują się dobrze, ich większa ilość może już zaburzać ogólny odbiór stylizacji.

Jak dobrać bransoletkę do zegarka?

Aspektów do rozważenia jest kilka. Po pierwsze, zegarki same w sobie są uznawane za element biżuterii. Mając to na uwadze, zestawienie bransoletki z zegarkiem musi być wyważone, by nie wywołać odczucia przesytu. Zwracajmy też uwagę na styl obu ozdób, tak by wzajemnie się dopełniały. Z aspektów praktycznych, warto unikać bransoletek z masywnymi zawieszkami, które mogą zarysować tarczę zegarka. W przypadku chęci łączenia zegarka z bransoletką, dobrym wyborem będzie czasomierz na pasku, lub delikatniejszej bransoletce. Ryzykownym pomysłem jest łączenie złota ze srebrem na jednej ręce. Można przez to łatwo wywołać niekorzystne wrażenie chaosu.

Jakie połączenia zegarka i bransoletki są obecnie najmodniejsze?

Oczywiście decyzja co do tego, jak połączymy zegarek z bransoletą, jest mocno subiektywna i zależna od gustu danej osoby. Jeśli jednak szukasz inspiracji, zachęcamy do przyjrzenia się paru poniższym zestawieniom:

– złoty zegarek i prosta bransoleta – bardzo uniwersalne i bezpieczne połączenie, które łatwo można przekształcić w zależności od potrzeby i okazji. Sprawdzi się na co dzień, do pracy, jak również na spotkanie z przyjaciółmi;

Zegarek z kilkoma bransoletkami

– zegarek na pasku i bransoletka na sznurku – to połączenie dla osób, które preferują luźniejszy styl. Skórzany pasek zegarka świetnie skomponuje się z delikatną bransoletką, do której można też dobrać ciekawą zawieszkę;

Zegarek z bransoletkami ze sznurka

– bransoletka z koralikami i zegarek na pasku – nieoczywiste połączenie, które świetnie prezentuje się na nadgarstku. Jeśli barwa koralików będzie korespondować z barwą zegarka i jego tarczy, uzyskamy idealne wizualne dopasowanie. W przypadku tak delikatnego dodatku jak bransoletka na sznurku z koralikami, nie musimy ograniczać się tylko do jednej.

Jaka bransoletka do zegarka?

Na podstawie podanych w artykule informacji, dobór odpowiednich ozdób powinien być łatwiejszy. Bransoletki pozłacane są obecnie hitem sprzedaży i bardzo modnym dodatkiem. Wyglądają świetnie same, ale też stanowią odpowiednie uzupełnienie do stylizacji z zegarkiem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Milloni Jubiler, w którym znajdą Państwo szeroki wybór jakościowej biżuterii na każdą okazję.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania