Jak ubrać się na imprezę firmową? Sprawdzone stylizacje

Jak ubrać się na imprezę firmową? Sprawdzone stylizacje

Impreza firmowa to ważna część zawodowego życia każdego pracownika, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa i ilość zatrudnionych osób. Koniecznie trzeba w niej uczestniczyć, czasem można zaprosić osobę towarzyszącą. Celem pracowniczego spotkania jest wzajemne poznawanie się na gruncie mniej oficjalnym i pozbawionym zależności służbowej. Pozytywne relacje zawiązane podczas imprezy owocują  jeszcze lepszym kontaktem już na gruncie służbowym.

Jak ubrać się na imprezę firmową ?

Jednym z pierwszych pytań, jakie powstają w ślad za ogłoszeniem miejsca i daty imprezy firmowej jest: W co się ubrać na imprezę firmową? Specjaliści tematu zawsze doradzają, by starannie przemyśleć firmową stylizację i dotyczy to zarówno pań jak i panów. Dlaczego? Ponieważ wybrany strój na imprezę firmową pozostanie już w kronice firmy na zawsze. Tym bardziej, teraz gdy w internecie nic nie ginie, stylizacja na imprezę firmową będzie komentowana, krytykowana i omawiana tak długo, jak dana osoba widoczna na zdjęciu będzie pracować w firmie.

jak się ubrać na imprezę firmową zdjęcia

Gdy nie bardzo wiadomo co założyć na imprezę firmową, najlepiej posiłkować się klasyką, bez ekstrawagancji, ale też bez nadmiaru wycięć i zbyt obfitych dekoltów. Dotyczy to mężczyzn i kobiet. Zawsze trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że impreza firmowa to maraton, a nie sprint, a w miarę upływu wieczoru, gdy nastrój robi się coraz bardziej frywolny, schludny początkowo strój zwykle staje się swobodniejszy, aż do przesady. Uwiecznienie na zdjęciu niekompletnego czy rozchełstanego ubioru nikomu nie pomoże w karierze.

Co założyć na imprezę firmową?

Zanim dokona się wyboru sukienki na imprezę firmową, warto dokładnie zweryfikować:

  • scenariusz uroczystości
  • okazję, z jakiej ją zorganizowano
  • lokalizację
  • czas trwania
  • warunki dojazdu

Bardzo często już na zaproszeniu osoby organizujące imprezę informują o oczekiwanym stroju. Nie powinno się polemizować z tym zapisem, najlepiej dostosować się do niego w pełni.

w co się ubrać na imprezę firmową

Nawet wówczas, gdy impreza firmowa składa się z dwóch części, oficjalnej i nieformalnej, zawsze sprawdzi się garnitur. Zwłaszcza teraz, gdy damski garnitur w wyrazistych kolorach, niebieskim, czerwonym, pomarańczowym czy fioletowym znajduje się na samej górze listy modowych trendów. Garnitur sprawdzi się o każdej porze i w każdych warunkach, również w plenerze. W razie wątpliwości wystarczy wziąć ze sobą dwie pary butów, jedną na obcasie a drugą sportową, również idealnie pasującą do garnituru.

Sprawdź: Jak ubrać się na imprezę integracyjną w pracy?

Jak się ubrać na imprezę firmową w plenerze?

Imprezy firmowe bardzo często organizuje się w plenerze lub systemie łączonym, część na wolnym powietrzu a część pod dachem. Podejmując decyzję, w czym na imprezę firmową warto dokładnie zweryfikować charakter pleneru. Sukienka na imprezę firmową w plenerze odbywającą się w zabytkowym parku czy restauracyjnych ogrodach może mieć charakter koktajlowy, o długości od mini aż po midi.

jak się ubrać na imprezę firmową w plenerze

Latem wspaniale będą prezentować się zwiewne suknie w modne desenie, np. w duże grochy, panterkę czy wzory geometryczne. Sukienka na imprezę w pracy może mieć kolor biały a tkaninę koronkową, ale wówczas dobrze jest mieć przy sobie jeszcze jedną suknię na zmianę.

Jaka sukienka na imprezę firmową?

Impreza firmowa może, przynajmniej częściowo, mieć charakter bardzo oficjalny. Strój na uroczystą kolację firmową powinien być również oficjalny i uroczysty. Kompletując ubiór na imprezę firmową o takim charakterze, warto zacząć od garnituru, ale mogą to być modne czarne spodnie i kolorowa koszula o współczesnym kroju, z tak modnymi ostatnio wiązaniami nonszalancko wiszącymi pod szyją. Stylizacje na imprezę firmową muszą być uszyte z doskonałych tkanin o nieskazitelnym kroju. Wówczas, klasyczny strój wygląda elegancko i współgra z urodą miejsca. 

jaka sukienka na imprezę firmową

Optymalnym wyborem jest zawsze sukienka o popołudniowym charakterze. Nie powinna być uszyta z nadmiernie błyszczących, karnawałowych tkanin, chyba, że intencją firmy jest zorganizowanie uroczystego balu. Ale jeżeli jest to tylko kolacja sprawdzi się ubiór klasyczny z lekko sportową nutą, tak by docenić charakter wieczoru lecz zachować do niego lekki dystans. Zwłaszcza, że można spotkać się z bardzo różnym podejściem do tematu.

Wybór ubioru na jubileusz firmy nie musi wcale być skomplikowanym procesem wyboru. Wystarczy zaufać klasyce, postawić na dobry gatunek tkaniny, właściwie dobrać strój do charakteru imprezy i nie trzeba obawiać się niewygodnych zdjęć. 

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania