Jak ubrać się na imprezę integracyjną w pracy?

Jak ubrać się na imprezę integracyjną w pracy?

W życiu każdej firmy niezwykle ważną rolę odgrywają imprezy integracyjne. To właśnie dzięki nim z łatwością można wprowadzić do zespołu nowych członków, a także znacznie zwiększyć morale teamu, który pracuje ze sobą już wiele lat. Imprezy integracyjne to również świetny sposób na to, by na chwile zapomnieć o obowiązkach i niedokończonych projektach. Niemniej jednak problem pojawia się przy wyborze odpowiedniej stylizacji. Tak więc jak ubrać się na imprezę integracyjną?

W czym iść na imprezę integracyjną?

Wiele osób zastanawia się jak się ubrać na imprezę integracyjną? Okazuje się, że jest to spotkanie nieformalne, jednak wciąż niezwykle ważne jest to, by dobrać najodpowiedniejszy strój. Oczywiście strój na imprezę integracyjną będzie uzależniony przede wszystkim od miejsca, w którym się ona odbywa, a także samego charakteru imprezy.

w co się ubrać na imprezę integracyjną

Zdarza się nawet, że osoby zapraszające na imprezę firmową informują również o tym, jaki strój będzie na niej obowiązywać, więc z pewnością jest to duże ułatwienie. Zwykle warto dopasować stylizację tak, by można było czuć się swobodnie, a jednocześnie świetnie się prezentować.

Jak ubrać się na imprezę integracyjną?

Stylizacje na imprezę integracyjną stanowią odwieczny dylemat. Takie okoliczności bowiem nie zdarzają się na co dzień, więc skomponowanie odpowiedniego stroju może okazać się dość problematyczne. Niemniej rozważając jak ubrać się na imprezę integracyjną w pracy, trzeba przede wszystkim przeanalizować miejsce, w którym ma się ona odbyć. Dress code zazwyczaj obowiązuje jedynie w miejscu pracy, a impreza integracyjna jest niezobowiązującym spotkaniem.

jaki strój na imprezę integracyjną

Niemniej jednak nasza stylizacja będzie naszą wizytówką i to za jej pomocą można podkreślić swój charakter i indywidualność. Oczywiście jest to niezwykle ważne, gdyż w firmie spotykacie się jedynie w ubraniu formalny, a po pracy możemy założyć dosłownie to, na co mamy ochotę. Jednak sukienka na imprezę integracyjną w klubie z pewnością nie będzie taka sama jak na spotkanie w plenerze. Wobec tego co założyć na imprezę integracyjną?

Sprawdź: Jak ubrać się na imprezę firmową?

Jaki strój na imprezę integracyjną?

W czym iść na imprezę integracyjną, która odbywa się w klubie? Otóż dla panów świetnym rozwiązaniem jest koszula w kratę, a także dobrej jakości jeansy. Co ciekawe na spotkanie integracyjne w pracy panie również mogą pokusić się o stylizację z jeansami w roli głównej. Nie da się ukryć, że spodnie te są ponadczasowe i zawsze modne. Co więcej, można zestawić je praktycznie z każdym elementem garderoby, zarówno tym eleganckim jak i tym bardziej sportowym. Ubiór na imprezę integracyjną wcale nie musi być “sztywny”, gdyż w klubie możemy czuć się na luzie i swobodnie.

impreza integracyjna jak się ubrać

Panie mogą również postawić na tradycyjny kardigan, który mogą założyć na sukienkę bądź koszulę. Zapewne będzie to dodatkowy element, który nada całej stylizacji nieco bardziej eleganckiego, a jednocześnie przytulnego wydźwięku. Kobiety powinny również zadbać o makijaż na imprezę integracyjną. Nie powinien być on zbyt wyzywający, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco zaszaleć i pokusić się o:

  • doklejenie sztucznych rzęs na pasku
  • błyszczące i metaliczne cienie do powiek
  • wyrazistą szminkę do ust

Jaką wybrać sukienkę na imprezę integracyjną?

Każdy dobrze wie, że imprezy, szczególnie te klubowe rządzą się swoimi prawami. Niemniej jednak warto pamiętać, że impreza integracyjna jest wciąż spotkaniem, na którym obowiązują pewne zasady. Zbyt krótkie sukienki na imprezę integracyjną okraszone błyszczącymi szpilkami na niebotycznie wysokim obcasie z pewnością nie będą najlepszym rozwiązaniem Warto też zrezygnować ze zbyt wyzywających dekoltów i wycięć na plecach.

co założyć na imprezę integracyjną

Oczywiście nikt nie każe nam rezygnować z połyskujących, brokatowych dodatków i zdobień, jednak starajmy się mimo wszystko wyglądać dość elegancko i skromnie. Panowie również powinni zrezygnować z szortów i koszulek w typie tank-top. Warto mieć na uwadze to, że impreza integracyjna nadal jest spotkaniem, na którym będziemy mieli kontakt z naszymi przełożonymi.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania