Jaki wybrać płaszcz dla niskiej osoby?

Jaki wybrać płaszcz dla niskiej osoby?

Osoby niskie mogą mieć wrażenie, że płaszcz to typ odzieży, która im nie służy. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrany krój,  długość i kolor ubrania sprawiają, że płaszczem może cieszyć się każdy. Oto wskazówki, które pomogą osobie niskiej wybrać stylowy i korzystny dla figury model płaszcza. 

Jaki fason płaszcza dla niskiej osoby?

Niska osoba powinna pamiętać, że w przypadku wyboru fasonu płaszcza może pozwolić sobie na znaczną dowolność. Ważne, by płaszcz spełniał poniższe kryteria co do materiału, wzorów, czy długości. To natomiast, czy wybranym płaszczem jest trencz czy płaszcz o półokrągłym kroju jest kwestią drugorzędną. Każda kobieta o niewielkim wzroście może znaleźć takie fasony płaszczy, które są zarazem modne i korzystne dla figury.

jaki fason płaszcza dla niskiej osoby

Wybierając fason płaszcza warto obserwować gwiazdy z czerwonego dywanu. Eva Longoria czy Shakira to gwiazdy niskie, a zarazem nienagannie wystylizowane. Shakirę można często zobaczyć w czarnym płaszczu przed kolana zdobionym delikatnie frędzelkami w tym samym kolorze. Gwiazda wybiera także płaszcze futerkowe. Eva Longoria za to uwielbia prosty, czarny płaszcz przed kostkę. Spełniając poniższe warunki, niska osoba wciąż może wiec wyglądać trendy.

Jaki materiał płaszcza wybrać? 

Płaszcz dla niskich osób powinien cechować się wysoką jakością materiału. Drugim, kluczowym elementem dla jest w tym wypadku faktura tkaniny. Osoba o niskim wzroście może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa wybierając materiały o ciekawej fakturze, futerkowe lub zdobione frędzelkami.

Przy wyborze płaszcza należy jednak pamiętać, aby nie był on wielokolorowy. Wspomniana Eva Longoria wybiera np. prosty, biały płaszcz, o delikatnie puchatym materiale. Klucze, o których niska osoba musi pamiętać, wybierając płaszcz, są więc dwa. Ważna jest faktura i jednobarwność wybranego rozwiązania.

jakie płaszcze dla niskich osób

Jaki płaszcz dla niskich pań  – kolor i zdobienia

Przy niskim wzroście nie warto eksperymentować z kolorami i zdobieniami. Dobrze, będą wyglądać płaszcze w klasycznych barwach. Płaszcz dla niskiej osoby można być barwiony następująco:

  • beż
  • czerń
  • odcienie szarości
  • barwy pudrowe, pastelowe (np. mięta, pudrowy róż)
  • intensywne kolory, pod warunkiem, że kolor jest jednolity 
  • płaszcz typu streetwear, zdobiący ubranie naszywkami 

Kiedy dana osoba decyduje się na intensywniejszy kolor, należy pamiętać, by płaszcza nie zdobiły wzory, a kolor był jednolity. Dla osoby niskiej nie sprawdzi się np. płaszcz z efektem tie dye. 

Jaka długość płaszcza dla niskiej osoby?

Niska osoba powinna decydować się na długość płaszcza do połowy uda, najwyżej do kolan. Tego typu długość nadaje lekkości, a także świetnie podkreśla proporcje sylwetki. Wybierając długie, sięgające kostek płaszcze, niska osoba sprawia, że jej sylwetka wydaje się ciężka i masywna. Dodatkowo tego typu długość płaszcza sprawia, że osoba wydaje się niższa o kilka centymetrów.

jaka długość płaszcza dla niskiej osoby

Jaki płaszcz dla niskiej dziewczyny?

Niska kobieta może dodatkowo zdecydować się na płaszcz o kroju półokrągłym. To rozwiązanie jest w modzie od lat. Z modeli retro sprawdzą się także płaszcze odcinane pod biustem. Oba to ponadczasowe, powracające trendy. Poza tego typu dodatkami niska kobieta powinna wybierać płaszcze o prostym kroju.

Warto także unikać kupowania płaszczy z linii dla nastolatek. Niski wzrost nie jest powodem, by nie wybierać z mniejszych rozmiarów z linii kobiecych. Warto, by płaszcz dla niskiej dziewczyny urozmaicić obcasami, które spotęgują efekt podwyższenia.

jaki płaszcz dla niskiej dziewczyny

Jaki płaszcz dla niskiego mężczyzny?

Niski mężczyzna także powinien unikać kupowania płaszczy z linii młodzieżowych. Do wyboru ma kilka różnych stylów płaszcza, np. trencz lub budrysówka, które z powodzeniem znajdzie w męskich kolekcjach. Niezależnie od typu płaszcza mężczyzna o niższym wzroście powinien pilnować, by dany płaszcz sięgał przed kolano.

Wzrost, który kwalifikuje mężczyznę do wyboru płaszcza sięgającego za pośladki (lub odrobinę dłuższe) o niewiele ponad 170 cm i niżej. Długie płaszcze są modne i związane z historią ubrania, związanego z historią wojskowości (wówczas płaszcze męskie sięgały nawet do kostek), niski mężczyzna powinien jednak zdecydować się na innowacyjne, nowsze, krótsze kroje.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania