Jak zachować prosty kręgosłup?

Jak zachować prosty kręgosłup?

Praca przy biurku często powoduje ból pleców, a brak aktywności fizycznej sprawia dodatkowo, że nie możemy poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami. Warto więc wykonywać ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i prawidłową postawę, aby zadbać o lepsze samopoczucie. 

Praca biurowa negatywnie wpływa na utrzymywanie prawidłowej postawy. Przebywając przez wiele godzin w wymuszonej pozycji, obciążamy kręgosłup i stawy, co w konsekwencji powoduje dolegliwości bólowe. Jeśli nie zareagujemy w porę, możemy narazić się na poważne problemy z kręgosłupem, dlatego warto zadbać o siebie, zanim sytuacja stanie się naprawdę poważna. Bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia, jednak nie zawsze wiemy, jak wykonywać je prawidłowo. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą zadbać o proste plecy.

Siłownia Łódź – czy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Trener personalny to dobry wybór, jeśli chcemy, aby ćwiczenia przyniosły oczekiwane efekty. Zadba on o prawidłową technikę, a przy tym zapewni motywację, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko rezygnacji z treningów. Praca z trenerem pozwala szybciej osiągnąć cele treningowe, a ćwiczenia są dobierane do konkretnej osoby i efektów, jakie chce ona osiągnąć. Trener personalny na bieżąco monitoruje postępy i informuje, na jakim etapie się znajdujemy. Dzięki pracy z trenerem można więc zyskać wymarzoną sylwetkę i zadbać o prawidłowe nawyki. 

Jakie ćwiczenia na prosty kręgosłup wybrać?

Jeśli domowe ćwiczenia na ból pleców nie pomagają, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z Klubu Revolve Fitness w Łodzi, którzy wskażą, jak wykonywać ćwiczenia na prosty kręgosłup i prawidłową postawę. Coraz więcej osób ma problemy z kręgosłupem. Są one związane m.in. z siedzącym trybem życia i brakiem aktywności fizycznej. Warto więc skorygować skrzywienia kręgosłupa, wzmocnić mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu i mięśnie głębokie. Dzięki temu można zwiększyć zakres ruchów i uniknąć urazów podczas wykonywania codziennych czynności. Ćwiczenia mają spokojny charakter, dzięki czemu nie tylko pozwalają zadbać o zdrowy kręgosłup, ale zapewniają też relaks po ciężkim dniu.

Stretching Łódź – dlaczego warto?

Stretching poprawia elastyczność ciała i zwiększa odporność na urazy, dzięki czemu świetnie wpływa na plecy. Świetnie sprawdza się jako uzupełnienie treningów wzmacniających, dlatego warto na stałe włączyć go do swojego tygodniowego planu ćwiczeń fizycznych. Nie rozciągając się, narażamy ciało na spięcia, co powoduje bóle w dolnej części kręgosłupa, a nawet nieprawidłową postawę. Stretching jest więc idealnym rozwiązaniem zarówno dla sportowców, jak i osób, które dużo czasu spędzają za biurkiem.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Sport