Jak wiązać i nosić szalik do kurtki?

Jak wiązać i nosić szalik do kurtki?

Jesienią i zimą, każda z nas sięga po dodatkowe elementy garderob jak np. szalik, czapka czy rękawiczki. Aby stworzyć zachwycające i przemyślane stylizację, należy dokładnie przemyśleć każdy element. Dla wielu osób problematyczne może się okazać odpowiednie wiązanie szalika, tak aby dobrze się prezentował i pasował do konkretnej kurtki. Warto zapoznać się z interesującymi wskazówkami dotyczącymi tego w jaki sposób to robić. Bardzo prosto można wykonać naprawdę spektakularne efekty.

Jak nosić szalik do kurtki?

Sposoby noszenia i wiązania szalika są zależne od wielu czynników, przede wszystkim od fasonu kurtki. Kiedy odzież wierzchnia nie jest zbyt obszerna i puchowa, warto zdecydować się ułożenie szalika w taki sposób, aby przypominał on kamizelkę z paskiem. W tym celu warto wybrać szeroki szal i rozłożyć go na klatce piersiowej, tak żeby przypominał płaszcz. Aby prezentował się lepiej, warto dodatkowo przewiązać go paskiem na wysokości talii.

Jak nosić szalik do kurtki z kapturem

Takie ułożenie szala jest bardzo spektakularne i pozwala na ukazanie sylwetki klepsydry, nawet pod wieloma warstwami grubych ubrań. Taka stylizacja z pewnością będzie się dobrze prezentowała w zestawieniu z sukienkami i bardziej eleganckimi strojami np. idealnymi do pracy. Duże znaczenie dla efektywności stylizacji ma także kolor i wzór szala. Warto mieć w swojej kolekcji zarówno gładkie jaki i bardziej wzorzyste szaliki.

Jak nosić szal na kurtce?

Innym, bardzo popularnym i równie eleganckim sposobem na wiązanie szala jest tzw. węzeł paryski. Wiązanie to jest bardzo czyste i proste, dlatego świetnie nadaje się do wszelkich sytuacji formalnych jak np. wyjście do teatru czy kolacja służbowa.

Szalik do sportowej kurtki

Aby uzyskać taki efekt, wystarczy szalik złożyć na pół i założyć na kark tak, aby koniec z pętlą był delikatnie krótszy. Dłuższą część szala trzeba przełożyć przez pętlę i delikatnie dociągnąć węzeł do szyi. Szalik będzie się dobrze trzymał i będzie wyglądał elegancko.

Jak nosić szalik do kurtki z kapturem?

Dość problematyczne może się okazać wiązanie szalika do grubszej kurtki z kapturem. Aby stylizacja prezentowała się atrakcyjnie i komfortowo, warto potraktować szalik tak jak chustkę. Wystarczy tylko przerzucić szal przez kark tak, aby jedna część była krótsza, a dłuższą opleść wokół szyi. Końcówkę szalika, która pozostanie należy rozłożyć na wierzchu w taki sposób, aby był on rozłożony na całej szerokości. Następnie końcówkę należy włożyć do tej części szala, która oplata szyję.

Dzięki takiemu wiązaniu szalik będzie wyglądał jak duża chusta oplatająca szyję. Będzie on z pewnością dobrze ogrzewał, a dodatkowo ciekawie urozmaicał stylizację. Grubość i wielkość szalika należy dopasować do pogody i zabudowania kurtki.

Jak wiązać szalik do kurtki z kapturem

Modne sposoby wiązania szalika

Zastanawiając się jak nosić szalik, warto także postawić na bardziej artystyczne i luźne wiązanie nawiązujące stylem do boho. Aby tego dokonać, dobrze jest wykorzystać szeroki szal. Wystarczy rozłożyć go na całej szerokości i przewiesić przez szyję, tak aby jedna jego część (ta nieco dłuższa) była przerzucona przez ramię. Żeby materiał się nie zsuwał, można go spiąć w widocznym miejscu ozdobną broszką. 

Szczególnie dobrze będą się prezentowały większe szale bawełniane. Aby osiągnąć bardziej artystyczną stylizację, warto sięgnąć po beret i eleganckie rękawiczki np. ozdobione pomponem.

Sprawdź: Jak wiązać szalik?

Jaki szalik do kurtki puchowej?

Warto także zapoznać się z wiązaniem szalika do kurtki puchowej bardziej sportowej. Warto wybrać cienki i delikatny szalik, ponieważ kurtka puchowa sama w sobie jest bardzo obszerna. Taka odzież wierzchnia ma bardzo dobre właściwości termiczne, dlatego szalik wystarczy schować pod ubraniem.

Jaki szalik do kurtki puchowej

Szalik można wiązać na wiele najróżniejszych sposobów. Wiele zależy od modelu kurtki. Warto dobrze przemyśleć każdą stylizację, dobrać odpowiedni szalik do danej odzieży wierzchniej i zdecydować się na właściwe wiązanie. Spektakularne ułożenia szalika są bardzo łatwe do osiągnięcia, dlatego dobrze jest zapoznać się z dostępnymi inspiracjami i wybrać idealny sposób dla siebie.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania