Tłusty czwartek – ile zjeść pączków?

Tłusty czwartek – ile zjeść pączków?

Tłusty czwartek to specjalny dzień w roku, w którym można pozwolić sobie na zjedzenie większej ilości pączków. To właśnie one są najbardziej kojarzone z tłustym czwartkiem. Jest ich całe mnóstwo – z marmoladą, czekoladą, owocami, budyniem, z cukrem pudem, lukrem i różnego rodzaju polewami. Liczbę rodzajów pączków można wymieniać do woli i każdy znajdzie coś dla siebie. Ale ile zjeść w tym dniu pączków? Na co zwrócić swoją uwagę? Zapraszamy do czytania.

Ile pączków jedzą Polacy w tłusty czwartek?

Każdego roku pobijane są rekordy w liczbie zjedzonych pączków w tym dniu. Część ludzi uważa, że nie zjedzenie pączka w tym dniu oznacza możliwość niepowodzenia w życiu.

Są osoby, które zjedzą ogromne ilości pączków w tym dniu. Według statystyk rekordziści potrafią w tłusty czwartek zjeść ponad 20 pączków, a wszyscy Polacy mogą w tym dniu zjeść ich 100 milionów.

Pączki według statystyk

Według badania, przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Tesco Polska, najwięcej badanych, bo aż 47%, zje od 3 do 5 pączków. Około 35% badanych zje od 1 do 2 pączków, a 14% deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków. Te same badania pokazują również, że kobiety bardziej dbają o dietę niż mężczyźni. Co piąty mężczyzna zamierza jeść więcej niż 5 pączków, natomiast w przypadku kobiet jest to już co dziesiąta. Jedynie 4% badanych zadeklarowało, że nie zamierza zjeść tłustych rzeczy z okazji tłustego czwartku.

Tłusty czwartek w Polsce

Czy można jeść pączki w tłusty czwartek?

Pączki to przekąski, które nie powinny znajdować się w codziennej diecie. Są przygotowane z produktów niezalecanych w diecie, a ponadto zawierają sporą ilość kalorii. Jeden pączek może zawierać od 300 do nawet 550 kalorii. Pączki zawierają również cukry proste i szkodliwe tłuszcze, które przyczyniają się do wzrostu masy ciała. Z tego też powodu nie powinniśmy codziennie zajadać pączków.

Jednak w przypadku jednorazowego spożycia pączków nie ma potrzeby obawiania się o prawidłową pracę organizmu. Jednorazowe zjedzenie pączków nie powinno również spowodować odłożenie się tłuszczu w organizmie. Zjedzenie jednego, dwóch pączków nie powinno nam zaszkodzić. Dla zaspokojenia siebie warto jednak zadbać o dodatkowy ruch lub trening w tym dniu.

Ile pączków zjeść w tłusty czwartek?

W tym dniu średnio zjadamy około 2-3 pączki. Te wyliczenia obejmują zarówno osoby, które zjedzą jedno lub wcale, jak również te, które zjedzą ich 20. Nie ma również określonej liczby pączków, jaką powinno się w tym dniu zjeść – wszystko zależy od naszego organizmu, przemiany materii, skłonności organizmu do odkładania się tłuszczów i naszego stanu zdrowia. Pamiętajmy jednak o umiarze i zdrowym rozsądku.

Zjedzenie jednego lub dwóch pączków nie powinno zaszkodzić naszemu organizmowi. Większa ich liczba powinna być również uzależniona od codziennego wysiłku fizycznego, jego intensywności oraz innych aktywności.

Podsumowanie – ile zjeść pączków w tłusty czwartek?

Tłusty czwartek to jedyny dzień w roku, w którym możemy kupić kilka pączków i zjeść je jednego dnia bez wyrzutów sumienia. Warto mieć jednak na uwadze stan naszego zdrowia i wykonywanej ilości wysiłku fizycznego. Zadbaj również o dodatkowy trening, który pozwoli spalić nadprogramowe kalorie. Pamiętaj, że pączki mają od 300 do nawet 550 kcal, a podczas jednej godziny biegania (czyli sportu, który spala najwięcej kalorii) można spalić do 900 kcal.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Agnieszka Lipińska

Nazywam się Agnieszka i mam 22 lata. Studiuję Marketingowy Internetowy na jednej z poznańskich uczelni. Na co dzień pracuję jako w agencji marketingowej i tworzę strategie wizerunku dla moich klientów. W wolnych chwilach uprawiam sport, w szczególności bieganie, jazdę na rowerze i pływanie, interesuję się zdrowym żywieniem oraz ciekawymi inspiracjami ze świata mody. Jeżeli masz do mnie pytanie, z chęcią na nie odpowiem.

Dieta - zobacz więcej


Co można dodać do owsianki?

Co można dodać do owsianki?

13 grudnia 2020 | Autor: Asia Kałętkiewicz
Owsianka jest dobrym sposobem na rozpoczęcie dnia. Od pewnego czasu zaczęła zyskiwać na popularności w związku z promocją zdrowego stylu życia. Jej największym plusem jest to, że można ją przygotować...
Czytaj dalej
Dieta podczas biegania

Dieta podczas biegania – o czym pamiętać?

28 stycznia 2021 | Autor: Agnieszka Lipińska
Odpowiednia dieta podczas biegania to istotny element, aby wzmocnić efekty z poświęconego wysiłku. Pozwoli nie tylko na dostarczanie właściwej ilości potrzebnej energii, ale również odpowiednich witamin, które regulują nasze codzienne...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *