Jaka szminka do rudych włosów pasuje najlepiej?

Jaka szminka do rudych włosów pasuje najlepiej?

Współczesny rynek zapełniony jest kosmetykami kolorowymi, dlatego też wybór idealnego produktu nie zawsze jest tak oczywisty, jakby się wydawało. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorów przy wykonywaniu makijażu, gdyż nie każdy odcień pasuję danej kobiecie. Kluczowym czynnikiem, który decyduje w jakim kolorze dana osoba będzie czuć się komfortowo jest kolor włosów i odcień cery. Często reklamy przedstawiają  idealne odcienie szminki dla blondynek i brunetek, jednak co z rudowłosymi kobietami? Jaka jest idealna szminka dla Pań o ognistych włosach?

Jaka szminka do rudych włosów sprawdzi się najlepiej?

Wiele kobiet poszukuję swojego idealnego odcienia, gdyż makijaż ust potrafi odegrać najważniejszą rolę. Jeśli kobieta źle dobierze odcień szminki lub pomadki może zepsuć to cały efekt zaplanowanego makijażu. Noszenie szminki na ustach wiąże się z kilkoma trudnościami, gdyż trzeba uważać na sposób jedzenia i picia.

jaki kolor ust do rudych włosów

Często trzeba bardzo ostrożnie spożywać różnego rodzaju produkty, aby szminka się nie zmyła. Kobietom o rudych włosach i nie tylko, można polecić pomadki wodoodporne, które nie zmyją się tak szybko jak klasyczna, wykręcana szminka. Jednak pytając jaka szminka do rudych włosów sprawdzi się najlepiej, kobiety znacznie częściej mają na myśli jej kolor, niż typ.

Jaki kolor ust do rudych włosów będzie idealny?

Wybierając kolor szminki do rudych włosów, należy także przemyśleć na jaką okazję będzie ona nakładana. W przypadku imprez okolicznościowych najlepiej wybrać mocniejsze odcienie, które będą rzucać się w oczy. Na spotkanie ze znajomymi lub z partnerem, z pewnością lepiej sprawdzą się jasne odcienie, gdyż nie będą one wyglądały niekorzystnie przy ścieraniu.

jaki kolor szminki do rudych włosów

Osoby posiadające rude włosy zdecydowanie powinny unikać ziemistych odcieni, które zazwyczaj je przytłaczają. Odpowiednim wyborem będą kolory jaskrawe, kojarzące się z energią i charakternym temperamentem.

Jaki kolor szminki do rudych włosów – brązy czy róże?

Jak już wcześniej zostało wspominane, szminki dla rudych są zazwyczaj w żywych odcieniach, dlatego lepiej nie wybierać bardzo nietypowych kolorów. Najlepsze kolory szminek dla rudych to:

  • czerwień – nie tylko podkreśli kolor rudych włosów, ale także sprawi, iż nie będzie konieczny mocny makijaż oka. Krwista czerwień to klasyk, dlatego każda rudowłosa kobieta powinna posiadać ją w swojej kosmetyczce. Należy jednak zaznaczyć, iż czerwienie są zdolne do podkreślania wszelkich niedoskonałości na twarzy. Również jeśli odcienie są bardziej bordowe, wybijają żółć zębów. Ten odcień zdecydowanie lepiej wybrać na większe wyjścia, gdzie makijaż twarzy z reguły jest cięższy i zakrywa wszelkie niedoskonałości,
  • róż – wszystkie odcienie różu będą idealnie współgrały z rudymi włosami. Brudne róże, ale także te bardziej jaskrawe to idealny kolor ust do rudych włosów. Zdecydowanie sprawdzą się idealnie w przypadku codziennych makijaży. Jednak przy wyborze takich odcieni jak fuksja, niejedna rudowłosa może zachwycić na imprezach okolicznościowych.
  • nude – odcienie brązu także będą idealnie współgrać z tym kolorem włosów. Jednak przy wyborze brązowej szminki trzeba uważać, aby nie wybrać za jasną, gdyż może wyglądać ona niekorzystnie przy rudych włosach. Idealnym wyborem będą brązowe pomadki, wpadające w różowe odcienie.
jaki kolor szminki pasuje do rudych włosów

Jaki kolor szminki pasuje do rudych włosów – wybór jest jak najbardziej osobisty

Można kierować się artykułami sugerującymi jaka szminka do rudych włosów będzie pasować idealnie, jednak należy pamiętać, iż wybór jest kwestą preferencji. Jeśli dana osoba nie czuję się dobrze we wyżej omawianych kolorach, najlepiej wybrać ten odcień, który ona uwielbia. Jeśli rudowłosym najbardziej pasuję róż, nie oznacza to, iż na zawsze mają zrezygnować z bardziej ziemistych odcieni. Wybór koloru szminki jest jak najbardziej uzależniony od oczekiwać i upodobań konkretnej kobiety.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Uroda