Makijaż dla brunetek o niebieskich oczach

Makijaż dla brunetek o niebieskich oczach

Niebieskie oczy u kobiet, często są uznawane przez płeć przeciwną za jedne z najseksowniejszych. Nic więc dziwnego, że wiele z nas traktuje ten kolor oczu jak prawdziwą wygraną na loterii. Jeśli dodatkowo mamy ciemne włosy, możemy uznać się za prawdziwe szczęściary. Jak więc powinny malować się brunetki o niebieskich oczach, by podkreślić ten niesamowity atut?

Kolory dla brunetek o niebieskich oczach

Większość wizażystów, zgodnie zwykła mawiać, że brunetki nie muszą mieć żadnych ograniczeń jeśli chodzi o dobór kolorystyczny cieni do powiek, bowiem będą one wyglądać dobrze absolutnie we wszystkim. Niestety niebieskie oczy mają swoje wymagania. 

Jakie cienie dla brunetek o niebieskich oczach? Cóż możemy na początku jasno powiedzieć, że niebieskie oczy idą w parze z różnorodnymi odcieniami fioletu. Okazuje się, że wykonując makijaż dla brunetek o niebieskich oczach śmiało można postawić na kolory takie jak:

  • lawenda
  • wrzos 
  • purpura
Kolory dla brunetek o niebieskich oczach

Dodatkowo, niebieskie oczy podkreślą ciepłe brązy, które idealnie połączą się z beżem. Niebieskie oczy będą także pięknie prezentowały się, kiedy podkreślimy je grafitowymi cieniami lub granatem. Nie zapomnijmy o czarnej kredce, która pomoże wydobyć głębie spojrzenia. Makijaż dla brunetek z niebieskimi oczami może śmiało przybierać formę klasycznego smoky eyes.

Makijaż ślubny dla brunetek o niebieskich oczach

Makijaż ślubny dla brunetek o niebieskich oczach jest ściśle związany z tym, jakim typem urody panie zostały obdarzone. Wiadomo, że w tym wyjątkowym dniu, każda z nas chce prezentować się olśniewająco. Jeśli więc naszym znakiem rozpoznawczym, oprócz niebieskich oczu jest chłodna cera, proponuje się unikać ciepłych kolorów cieni na powiekach.

Makijaż ślubny dla brunetek o niebieskich oczach
M

Jakie cienie dla brunetek o niebieskich oczach w przypadku chłodnej urody? Warto postawić na bardziej stonowane kolory jak beże i pastelowe róże, aż do jasnych odcieni fioletu. Idealnie sprawdzą się także przygaszone brązy i odcienie szarości, a nawet kolor śliwkowy. W przypadku pań obdarzonych ciepłym typem urody, w parze z niebieskimi oczami świetnie zaprezentują się kolory takie jak:

  • brąz
  • złoto
  • brzoskwinia
  • odcienie cieliste

Dodatkowo mogą one postawić na odcienie rudości i nasycony, morski kolor.

Makijaż dzienny dla brunetek o niebieskich oczach

Makijaż dzienny dla brunetek o niebieskich oczach nie jest zbytnio wymagający. Sprawdza się bowiem zasada, że niebieskie oczy podkreślić można przy pomocy jasnych brązów, beżów i różnych tonów szarości. Makijaże dzienne powinny być raczej stonowane i powinny skupić się na podkreśleniu atutu, jakim jest niebieska barwa tęczówki.

Makijaż dzienny dla brunetek o niebieskich oczach

Warto wykonać delikatne, dzienne smoky eyes. W tym przypadku polecamy połączyć beż i jasny, wręcz cielisty brąz, z roztartą kredką na górnej powiece. Cienie do powiek dla brunetek z niebieskimi oczami w przypadku makijażu dziennego nie powinny być zbyt połyskujące, odradza się także srebrzyste drobinki.

Makijaż dla brunetek o niebieskich oczach – wersja wieczorowa

Makijaże dla brunetek o niebieskich oczach w wersji wieczorowej, powinny skupić się przede wszystkim na uwydatnieniu głębi spojrzenia. Można nieco odważniej łączyć ze sobą kolory i postawić na cienie w barwie ciemnego, nasyconego fioletu, śliwki, a nawet burgundu. Nie zapomnijmy o delikatnym rozświetleniu środkowej części powieki i kącika oka, przy pomocy złotego cienia z połyskującymi drobinkami.

W przypadku makijażu dla brunetek z niebieskimi oczami na wieczór, nie może także zabraknąć kreski, zarówno na górnej powiece jak i na linii wodnej. Dobrym pomysłem są również dość grube, sztuczne rzęsy, które podkreślą kolor naszej tęczówki.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Uroda