Minilampa do hybrydy – czy jej moc może wpływać na wytrzymałość manicure’u?

Minilampa do hybrydy – czy jej moc może wpływać na wytrzymałość manicure’u?

Zastanawiasz się nad zakupem małej lampy do utwardzania hybrydy? Jej poręczność kusi, ale pamiętaj, że takie urządzenie ma swoje wady i zalety. Warto, żebyś je poznała i zdecydowała, czy kompaktowa lampa spełni Twoje oczekiwania i Cię nie rozczaruje.

Lampa nierówna lampie, czyli duże kontra małe

Lampa do hybryd to urządzenie niezbędne do wykonywania trwałego manicure’u. Dzięki działaniu promieni UV lub światła LED płynny lakier polimeryzuje i staje się twardą, mocną taflą. Wybór w zakresie urządzeń do hybryd jest bardzo szeroki. Lampy mogą mieć różne rodzaje żarówek lub diod, odmienną moc, kształt i wielkość. Mała lampa nie należy do najpopularniejszych modeli, ale może spełnić oczekiwania wynikające ze stylu życia niektórych kobiet. Na co powinny one zwrócić uwagę podczas zakupu i późniejszej stylizacji paznokci?

Mała lampa do hybryd w podróży

Mała lampa do hybryd przydaje się np. w podróży do wykonywania poprawek

Najlepsza lampa do hybryd pozwala w bezpieczny sposób utrwalić manicure hybrydowy. Dlatego najchętniej wybieramy większe urządzenia o kształcie budki w technologii LED. Są one zabudowane z tyłu, a w całość wbudowane są diody. Dzięki temu mamy pewność, że każdy paznokieć będzie odpowiednio naświetlony. Poza tym są one na tyle duże, że każda dłoń pewnie rozłoży się na jej dnie. Ile wat powinna mieć dobra lampa do hybryd? Warto zacząć od ok. 50W. Te, które mają 80-100W są idealne do użytku profesjonalnego. Oczywiście możesz zakupić taką wersję do domu ale musisz liczyć się wydaniem większej ilości pieniędzy. Dobrą jakościowo lampę do hybryd o rozmiarze mini znajdziesz na: https://lakieryhybrydowe.pl/lampy-do-hybryd.

Małe znaczy gorsze? Wady i zalety kompaktowej lampy

Minilampa do hybryd ma kształt mostka, jest dość wąska i jej tył nie jest zabudowany. Charakteryzuje ją także niewielka moc, np. 9, 12 lub 24 W. Czy to znaczy, że nie warto jej kupować? To zależy. Tego typu urządzenia są na pewno o wiele tańsze od swoich większych odpowiedników. Jeśli jednak na przeszkodzie nie stoi cena, lepiej nie kupować małej lampy do hybryd jako jedynego i głównego urządzenia, z pomocą którego będziesz wykonywała manicure na co dzień.

Rozmiar kompaktowy można uznać za odpowiednik składanej suszarki do włosów, którą zabieramy ze sobą na wakacje. I rzeczywiście, minilampa jest dobrą propozycją na czas podróży, kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca w bagażu i zakładamy, że może zajść potrzeba wykonania poprawek stylizacji. Poza tym przyda się ona w awaryjnych sytuacjach, np. kiedy manicure zniszczy się przed ważną uroczystością. Ze względu na jej niewielki rozmiar i otwarty kształt można ją zabrać wszędzie, wrzucić do torebki lub większej kosmetyczki.

jednokolorowy manicure  z pomocą małej lampy do hybryd

Prosty, jednokolorowy manicure z łatwością wykonasz z pomocą małej lampy do hybryd

Instrukcja obsługi lampy w wersji mini

Skoro lampa do hybryd tego rodzaju ma mniej watów, warto uwzględnić ten fakt podczas utwardzania manicure’u. To znaczy, że proces będzie trwał dłużej, by każda warstwa została odpowiednio naświetlona. W innym wypadku stylizacja będzie nie tylko nietrwała, ale też potencjalnie alergizująca, np. kiedy lakier spłynie na skórki.

Mały rozmiar może wymagać od Twoich dłoni pewnych manipulacji podczas naświetlania. Przydatnym trickiem jest utrwalenie kciuka oddzielnie od pozostałych paznokci. Oczywiście dodatkowo wydłuży to czas wykonywania hybryd. Dlatego też ten rodzaj lampy poleca się raczej do robienia poprawek niż tworzenia stylizacji od A do Z. Jednak jeśli posiadasz skromniejszy budżet, a bardzo chcesz rozpocząć przygodę z lakierami hybrydowymi, kup ten model. Z czasem zaopatrzysz się w wersję pełnowymiarową, a tę będziesz mogła używać w awaryjnych sytuacjach.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Paznokcie


Tipsy, czyli perfekcyjne paznokcie w kilka chwil!

Tipsy, czyli perfekcyjne paznokcie w kilka chwil!

04 lutego 2022 | Autor: Redakcja Imperium Kobiety
Zadbane dłonie to atrybut każdej eleganckiej kobiety. Niestety, nie każdą z nas matka natura obdarzyła mocnymi paznokciami, które bez problemu możemy zapuścić do pożądanej długości. Z pomocą przychodzą nam jednak...
Czytaj dalej
Jak pomalować paznokcie na Święta Wielkanocne?

Jak pomalować paznokcie na Święta Wielkanocne?

31 marca 2023 | Autor: Asia Kałętkiewicz
Estetyka i wyczucie smaku to podstawa dobrego wyglądu. O dobry wygląd warto dbać przez cały rok, jednak są dni, w których chce się wyglądać jeszcze lepiej. Dotyczy to także paznokci,...
Czytaj dalej
Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

17 grudnia 2020 | Autor: Asia Kałętkiewicz
Manicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci – hybryda zapewnia dłoniom elegancki wygląd. Lakier hybrydowy jest trwały, nie ulega odpryskom i...
Czytaj dalej
Jak usunąć lakier hybrydowy w domu?

Jak usunąć lakier hybrydowy w domu?

31 stycznia 2021 | Autor: Asia Kałętkiewicz
Manicure wykonywany metodą hybrydową w ciągu ostatnich kilku lat stał się najpopularniejszym sposobem zdobienia paznokci. Kobiety pokochały hybrydę nie tylko za trwałość, która utrzymuje paznokcie w świetnej kondycji – wygoda...
Czytaj dalej

Najczęstsze zapytania