- przez Asia Kałętkiewicz
Rozwód nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu. Bez względu na jego przyczynę i przebieg jest to trudny czas dla obydwu stron. Warto jest znaleźć coś, co pozwoli zachować poczucie własnej wartości, doda pewności siebie i choć trochę poprawi nastrój. W takim wypadku niezawodny jest odpowiedni ubiór, który może spełnić te wymagania podczas trudnej rozprawy rozwodowej.
Odpowiedni strój do sądu – o czym warto pamiętać
Jak się ubrać na rozprawę rozwodową? Sąd wydaje wyrok w sprawie, ale nie w sprawie… wyglądu. Lista obowiązkowych ubrań nie widnieje na żadnej wokandzie, czy w związku z tym można pozwolić sobie na dowolność? Nie do końca. Należy pamiętać, że sąd jest ważną i szanowaną instytucją, a więc ten szacunek warto jest utrzymać. Jak ubrać się do sądu na sprawę rozwodową? Na pewno skromnie, ale ze smakiem i klasą. Dobrze jest przestrzegać podstawowych reguł niepisanego dress code. Wybierając garderobę, najlepiej kierować się prostymi zasadami.
Jak ubrać się na sprawę rozwodową – o czym pamiętać:
- do sądu nie należy ubierać się tak, jak na co dzień
- strój nie powinien być zbyt krzykliwy kolorystycznie
- głębokie dekolty i krótkie mini są zdecydowanie nie na miejscu
- ubranie nie może być brudne, pogniecione, zbyt luźne lub zbyt obcisłe
- wszystkie elementy garderoby powinny dobrze ze sobą współgrać
Jak się ubrać na sprawę rozwodową?
Odpowiedni strój do sądu może być nie lada wyzwaniem dla wielu kobiet. Już same okoliczności są wystarczająco trudne, a tutaj jeszcze trzeba pamiętać o odpowiednim stroju! Na szczęście oferta rynku modowego jest ogromna, co daje wiele możliwości do stworzenia idealnych stylizacji. Wiedząc, na jaki ubiór postawić i czego unikać, można bez trudu znaleźć coś dla siebie. Tak, dla siebie, bo strój na sprawę rozwodową wcale nie musi być nudny!
Skromność skromnością, ale w każdym ubiorze kobieta powinna odnaleźć i zaakcentować samą siebie. Nawet najbardziej oficjalny uniform może stać się manifestem kobiecości. Strój powinien podkreślać osobowość i charakter, powinien dodawać pewności siebie, zwłaszcza w tak trudnym czasie. Jak się ubrać na sprawę rozwodową, aby uniknąć modowych błędów i przemycić coś swojego?
Sprawdź: Jak się ubrać do sądu jako świadek?
Elegancki garnitur damski
Dawno już minęły czasy, gdy garnitur kojarzony był wyłącznie z męskim ubiorem. Garnitury damskie są stylowe, modne i bardzo kobiece. Taki strój jest też wygodny i praktyczny, i sprawdzi się w wielu wersjach kolorystycznych. Jeśli nie wiadomo jak ubrać się do sądu na sprawę rozwodową, dobrze jest postawić właśnie na garnitur. Klasyczny garnitur składa się z trzech części: koszuli, spodni i marynarki. Obecna moda pozwala jednak na ich dowolną modyfikację.
Na rozprawę sądową, doskonałym wyborem będzie marynarka, którą można zestawić z wieloma częściami garderoby. Marynarka powinna być w stonowanych kolorach, w czerni, granacie, beżu lub odcieniach szarości. Idealna jej długość powinna sięgać co najmniej do linii bioder. Pod taką marynarkę można założyć jasną koszulę z kołnierzykiem lub żabotem. Jak się ubrać do sądu na rozwód bez marynarki? Elegancka narzutka lub prosty, skromny żakiet też będą na miejscu.
Strój na rozprawę sądową z koszulą
Koszule damskie są eleganckie, estetyczne i chyba nigdy nie wyjdą z mody. Z powodzeniem sprawdzą się na specjalne okazje, jak i w codziennych stylizacjach. Koszula to niewątpliwie elegancki strój do sądu, który można nosić na wiele sposobów. Powinna być jasna, więc dobrze jest postawić na klasyczną biel, ewentualnie beż lub ecru. Koszula nie wymaga marynarki, pod warunkiem że jest skromna, gładka, bez ozdobników. Jedynym odstępstwem może być szpiczasty kołnierz, jednak i tak warto jest założyć na nią marynarkę lub elegancką kamizelkę.
Wiedząc, jak się ubrać na rozwód, należy pamiętać, aby podczas rozprawy była ona zapięta na guziki. Koszulę można zestawić z ciemnymi spodniami z materiału. Ważne, aby była wpuszczona do środka, albo zaznaczona eleganckim paskiem. Można też zestawić ją ze spódnicą w ciemniejszym kolorze, najlepiej w fasonie midi.
Sukienka do sądu na rozwód
Sukienka do sądu? Dlaczego nie?! Sukienka też może być skromna i elegancka, a w dodatku doskonale podkreśli osobowość. Sukienka to taki element garderoby, który dodaje odwagi, pewności siebie i zdecydowanie poprawia nastrój. W trakcie rozprawy rozwodowej bardzo ważna jest wiara we własne możliwości. Taką wiarę może podtrzymać wsparcie najbliższych, ale odpowiedni ubiór też robi swoje.
Sukienka do sądu to pewność siebie, niezależność i duma z własnej kobiecości. Jaka będzie najlepsza? Oczywiście elegancka, o klasycznym, ale modnym kroju. Preferowane są modele w kształcie tuby lub dzianinowe oversize. Odpowiednia kolorystyka to także stonowane barwy, jednak można pokusić się o delikatny print. Jak się ubrać na rozprawę rozwodową z sukienką w roli głównej? Na pewno z klasą i z wyczuciem. Sukienka nie powinna być zbyt krótka ani zbyt długa. Nie powinna też być zbyt opięta ani zbyt luźna. Należy postawić na klasyczny krój sukienki na oficjalne okazje.
Sprawdź: Jak się ubrać do sądu? Eleganckie stylizacje
Jakie buty na rozprawę rozwodową?
Niezależnie od tego, jaki strój do sądu okaże się odpowiedni, niewątpliwie potrzebne są też buty. To kolejny dylemat, bo czasami trudno jest wybrać te odpowiednie. Szpilki, buty na koturnie, a może na płaskim obcasie? Wybór odpowiedniego obuwia zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest wygoda. Źle dopasowane obuwie może skutecznie obniżyć samopoczucie i przyczynić się do pogorszenia nastroju. Buty na wysokim obcasie nie będą dobrym wyborem. Lepiej zdecydować się na czółenka, baleriny lub mokasyny w klasycznym stylu. Wiele też zależy od pory roku i pogody. Eleganckie obuwie na płaskim lub niewysokim obcasie to zawsze gwarancja dobrego wyglądu.
W co się ubrać na sprawę rozwodową to dylemat dotyczący również odpowiedniego obuwia. Warto jest pomyśleć o tym wcześniej i dopasować buty do konkretnej stylizacji. Mokasyny świetnie zaprezentują się ze spodniami z materiału, a czółenka na lekkim podwyższeniu to idealne uzupełnienie sukienki lub spódnicy. Obecna moda daje niemal nieograniczoną możliwość różnych stylizacji. Doskonale łączy ubiór elegancki i oficjalny z tym, trochę bardziej casualowym. Dzięki temu, pytanie, jak ubrać się do sądu na sprawę rozwodową nie powinno być już problemem.
Asia Kałętkiewicz
Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!
Zobacz więcej: Moda