Jak się ubrać na wigilię firmową?

Jak się ubrać na wigilię firmową?

Gdy świat wokół powoli zaczyna ogarniać świąteczny nastrój, a w długie zimowe wieczory nad kubkiem gorącego kakao najmilej jest oddawać się fantazjom o gwiazdkowych prezentach, oznacza to jedno… firmowa wigilia już tuż, tuż! A wraz z nią coroczny dylemat pt. “Jak się ubrać na wigilię firmową?”. Nie ma sensu tracić głowy, jeżeli można się do tego rzetelnie przygotować. Poniżej znajduje się kompendium wiedzy o dress codzie na miarę wigilii w pracy…

Jak się ubrać na wigilię w pracy?

Na początku najważniejsze jest określenie okoliczności, w której odbywać będzie się spotkanie świąteczne. Pierwszą z możliwych opcji jest event w godzinach pracy lub tuż po jej zakończeniu, który odbywa się w biurze. Wówczas wigilia pracownicza jest miłą odskocznią od codziennych zawodowych obowiązków, ale pozostaje jednocześnie częścią dnia pracy. W takim wypadku należy tylko subtelnie podkreślić ową okazję strojem.

jak się ubrać na wigilię pracowniczą

Innym rodzajem wigilii firmowej jest spotkanie współpracowników odbywające się poza murami firmy. Zwykle ma ono miejsce w eleganckim lokalu i o wieczorowej porze. Jest więc imprezą wieczorową, ale jednocześnie pozostaje elementem zawodowej sfery, więc wybrany na tę okazję strój nie powinien zanadto odbiegać od przyjętego w pracy dress codu.

Jaki strój na wigilię firmową wybrać?

Punktem ważnym do spełnienia podczas doboru ubioru na wigilię firmową, choć niestety dość rzadko egzekwowanym, jest wygoda stroju. A szkoda! Bo nic na strój nie wpływa gorzej niż złe samopoczucie jego właściciela. Komfort podczas noszenia garderoby powinien być jednym z kluczowych aspektów, ponieważ potrafi umilić każde spotkanie.

jak się ubrać na służbową wigilię

Ponadto osoby, które czują się w swoim stroju dobrze, są pozytywniej odbierane przez otoczenie. Sprawiają wrażenie pewnych siebie, bardziej atrakcyjnych i roztaczają wokół siebie przyjazną aurę, w której każdy chce przebywać. Najlepiej więc założyć to, co sprawi nam przyjemne doznania i harmonizować będzie z naszą osobowością – wówczas bez znaczenia jest to, czy wybór padnie na sukienkę, czy spodnie. Strój na wigilię firmową ma być zatem nie tylko elegancki, ale i wygodny.

Jak się ubrać na służbową wigilię?

Kolor ubrania na wigilię firmową w ogromnej mierze stanowić będzie o charakterze całej stylizacji i, tym samym, o efekcie końcowym. Grzeczna sukienka za kolano o prostym, skromnym kroju może nabrać nieodpowiedniego dla firmowego spotkania wyrazu, kiedy jest w złym kolorze. Jeżeli miejscem wigilii pracowniczej jest biuro, to wybór koloru jest dość mocno ograniczony. Sprowadza się od do kolorystyki, która jest wskazana w regulaminie lub jest ogólnie przyjętą normą. Wówczas poszaleć można z teksturą materiału lub wzorem.

jak ubrać się na wigilię w pracy

Dla przykładu: jeśli obowiązują stonowane barwy, a w codziennej biurowej rzeczywistości dominują biele, czernie, szarości i błękity, to świąteczny strój można wyróżniać ornamentalnymi wzorami materiału w kontrastowych odcieniach. Wyrazista krata również doskonale się sprawdzi. Świąteczny charakter wydarzenia można też podkreślić biżuterią i innymi dodatkami. Elegancka złota lub srebrna bransoleta lub połyskujący wisiorek z kamieniem ozdobnym w nieprzesadnie dużych rozmiarach dodadzą szyku każdej stylizacji.

Kolory stylizacji na wigilię firmową

Wigilia, która odbywać się będzie wieczorem poza biurem to stosowna okazja, aby poszaleć z odświętnymi kolorami. Pięknie zaprezentują się głębokie, nasycone zielenie, burgundy i niebieskości. W zestawieniu ze srebrem i złotem stworzą bożonarodzeniowy hit. Rodzaj materiału również nie jest bez znaczenia… Warto zabawić się nocnym, nastrojowym światłem i sięgnąć po welur, satynę czy zdobnicze elementy w postaci cekin lub cyrkonii.

Jaka sukienka na wigilię firmową?

Sukienka na wigilię firmową nie może być zbyt krótka. W biurze powinna kończyć się w granicach kolan. Wieczorem może sięgać nieco przed kolano, jednak w dobrym tonie jest zachowanie umiaru w tej kwestii. Wieczorową porą może być też długa, choć niekoniecznie do samej ziemi. Krój sukienki powinien być prosty i elegancki.

jaka sukienka na wigilię firmową

Popularna na wielu imprezach princeska niekoniecznie będzie świadczyć o profesjonalnym podejściu do pracy. Świetnie sprawdzi się za to spódnica ołówkowa lub dłuższa w kształcie litery A. Trapezowa sukienka z rękawem przed kolano albo, bardzo modna ostatnimi czasy, koszulowa z paskiem do połowy łydki będą również strzałem w dziesiątkę!

Jakie buty założyć na wigilię w pracy?

Obuwie to element stroju, który decyduje o jego ogólnym wydźwięku. Ta sama sukienka w połączeniu z trampkami, albo z wytwornymi szpilkami, będzie tematem zupełnie innej historii. Buty na wyższym niż na co dzień obcasie, sprawią, że kreacja na wigilii w biurze zyska świątecznego blasku.

w czym na wigilię do pracy

Natomiast buty na wigilię firmową w lokalu powinny być utrzymane w oficjalnym tonie spotkania, ale być też spójne z wieczorowymi standardami. Oznacza to, że kolor i zdobienia nie powinny być zbyt wymyślne i odważne, natomiast wysokość i materiał, z którego są wykonane mogą iść w parze z imprezowym nastrojem. Należy też pamiętać o konieczności zakrycia palców!

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania