Jak nosić kapelusz damski? Do czego pasuje?

Jak nosić kapelusz damski? Do czego pasuje?

Dawniej kapelusze skutecznie zdobiły głowy wielu kobiet. Noszono jest bez względu na okazję, a także nawet i na porę roku. Niestety wraz z biegiem czasu, kapelusze damskie powoli składane były na dnie szafy i rzadko kiedy pojawiały się na kobiecych głowach. Niemniej jednak trendy modowe są niezwykle dynamiczne i zmieniają się w zawrotnym tempie. Obecnie można zaobserwować ponowny zwrot w stronę kapeluszów. Tak więc jak nosić kapelusz damski i do czego on pasuje?

Jak nosić kapelusz damski?

Sposób, w jaki panie będą nosić kapelusz damski, zależy przede wszystkim od jego rodzaju. W pierwszej kolejności należy więc zwrócić uwagę na nakrycie głowy w typie fedora. Jest to kapelusz damski filcowy, z ozdobnym rondem, którego cechą charakterystyczną jest przede wszystkim wklęsła fałda, która przebiega wzdłuż główki. Na uwagę zasługuje również przód kapelusza, który nieznacznie wywija się ku dołowi, oraz tył, który wręcz przeciwnie zwraca się ku górze.

jak dobrać kapelusz damski

Do czego nosić kapelusz damski typu fedora? Otóż niegdyś model ten kojarzony był głównie ze stylizacjami męskimi, niemniej jednak kobiety obecnie stały się jego gorącymi fankami. Idealnie skomponuje się on ze skórzanymi ramoneskami, a także luźnym zimowym płaszczem. Najlepiej uzupełniać przy jego pomocy codzienne stylizacje casual.

Do czego nosić kapelusz damski?

Kapelusz damski panama zwykle wyplatany jest ręcznie z liści rośliny, która rośnie jedynie w Ameryce Południowej. Jest to więc prawdziwie wyjątkowy model nakrycia głowy. Zwykle uważany jest on za kapelusz damski letni i tego typu stylizacje będzie on świetnie uzupełniał. Z łatwością można skomponować go z lekką i zwiewną letnią sukienką.

do czego nosić kapelusz damski

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kapelusz ten również wykorzystać jako świetny i modny dodatek na letnie festiwale, podczas gdy cała stylizacja będzie utrzymana w stylu boho. Kapelusze te zwykle charakteryzują się dużym rondem, a także ozdobnym wstążkami przewiązanymi wokół główki.

Jaki kapelusz do krótkich włosów?

Panie z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że kapelusz powinien pasować przede wszystkim do aktualnej fryzury. Jako że w przypadku włosów długich praktycznie każdy kapelusz damski będzie się świetnie prezentował, to jednak warto się zastanowić jaki kapelusz do krótkich włosów pomoże uzyskać perfekcyjny look.

czy kapelusze są modne

Otóż panie, które postawiły na krótkie fryzury, powinny jednocześnie stawiać na kapelusz damski bez ronda, czyli np. różnego rodzaju berety, które tak skutecznie uzupełniają stylizacje modnych Francuzek, a także na kapelusz damski, który posiada małe rondo. Chodzi głównie o to, że tego typu nakrycia głowy skutecznie podkreślą modne i krótkie cięcia włosów, a jednocześnie zadbają o to, by zachowane zostały proporcje twarzy.

Jaki kapelusz do jakiej twarzy?

Nie można zapomnieć również o tym, że kapelusz damski powinien być odpowiednio dopasowany również do kształtu oraz rysów twarzy. Zwykle wyróżniamy cztery typy kształtu twarzy. Są to:

  • twarz owalna
  • twarz okrągła
  • twarz trójkątna
  • twarz kwadratowa

Posiadaczki twarzy owalnej, mają największe możliwości wyboru, gdyż do tych rysów pasować będzie praktycznie każdy model kapelusza. Niemniej jednak jaki kapelusz do okrągłej twarzy pozwoli nieco wyrównać jej proporcje? Otóż posiadaczki twarzy okrągłej powinny zdecydować się na kapelusz damski z dużym rondem, przy pomocy którego będzie można sprytnie odwrócić uwagę np. od zbyt pełnych i wystających policzków.

do czego pasuje kapelusz damski

W przypadku twarzy w kształcie trójkąta również zaleca się tego typu kapelusze, gdyż skutecznie naprawią one proporcje twarzy nieco poszerzając ją na górze, a jednocześnie wysmuklą one brodę i załagodzą rysy. Jednak jaki kapelusz do kwadratowej twarzy? Posiadaczki rysów kwadratowych powinny postawić na mały kapelusz damski najlepiej z rondem średniej wielkości. Dzięki temu dość wyraźne kości policzkowe zostaną optycznie wygładzone, a twarz nabierze nieco smuklejszego kształtu. Warto również w tym przypadku wybierać ciemne kapelusze jak np. brązowy kapelusz damski czy kapelusz w kolorze czarnym.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania