Przedpokój ze smakiem – na co warto postawić?

Przedpokój ze smakiem – na co warto postawić?

Czy przedpokój może być funkcjonalny i zachwycający jednocześnie? Zdecydowanie tak. Biorąc pod uwagę fakt, że jest pomieszczeniem, które niejako określa pozostałą część domu lub mieszkania, warto poświęcić mu szczególną uwagę. W jakie elementy wyposażyć tzw. przedsionek, by robił wrażenie na każdym naszym gościu? Podpowiadamy.

Podłoga w przedpokoju

Podłoga w przedpokoju wymaga zastosowania wyłącznie takiego materiału, który zagwarantuje wysoką wytrzymałość, odporność na ścieranie, zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia. Ponadto, jeżeli w naszym holu przewidzieliśmy ogrzewanie podłogowe, to naszym obowiązkiem jest wybrać taki materiał, który sprawdzi się przy „ogrzewanej posadzce”. Obecnie na rynku nie brakuje jednak rozwiązań, które „współpracują” z ogrzewaniem podłogowym. Wybór jest naprawdę spory.

Spośród wielu ciekawych propozycji szczególną popularnością cieszy się cegła na podłogę. Dostępna w postaci płytek w różnych formatach i kolorach stanowi częsty wybór klientów, których wnętrza utrzymane są w stylu industrialnym czy rustykalnym. Gdzie ich szukać? Choćby w ofercie polskiego producenta – e-Cegła.

Szafa w przedpokoju

Jaka szafa do przedpokoju? Zdecydowanie zabudowana. Schowasz w niej nie tylko okrycia wierzchnie, obuwie, czapki czy szaliki, ale i rozmaite akcesoria, takie jak parasol, kijki do nordic walking, a nawet odkurzacz. Szafa ukryta w ścianie to z całym przekonaniem rozwiązanie obowiązkowe w przypadku przedsionków o niewielkim metrażu. Wówczas każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota! Przewidując taką opcję, możemy zagospodarować wolną część korytarza w zupełnie dowolny sposób, np. umieszczając w nim modną ławę czy pufę tapicerowaną. Wzbogacenie przedpokoju o ten element sprawi, że stanie się on jeszcze bardziej funkcjonalny i niewątpliwie zyska na atrakcyjności.

Lustro (i konsola) w przedpokoju

Przedpokój nie ma prawa istnieć bez lustra – to oczywiste. Zakładając, że nie stanowi ono wykończenia drzwi przesuwanych w szafie (częste rozwiązanie), możemy pozwolić sobie w zasadzie na każdy rozmiar czy kształt, ale nie na… wykończenie! Rama lustra powinna być ściśle dopasowana do stylu przewodniego, w jakim utrzymany jest przedpokój. Przykładowo, w korytarzu glamour mile widziane będzie eleganckie lustro o bogato zdobionej ramie, lecz kompletnie nie sprawdzi się ono w przedpokoju aranżowanym zgodnie z zasadami stylu minimalistycznym czy eko.

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym, jeśli chodzi o przedpokój, jest wprowadzenie do niego konsoli. Sprawdzi się ona doskonale zarówno przy lustrze mniejszych rozmiarów, jak i tym które pokrywa niemal całą ścianę – od góry do dołu. Warto tutaj wspomnieć, że konsola to mebel, który – z uwagi na niewielki blat – pełni raczej funkcję ozdobną, a więc zmieszczą się na niej przedmioty stricte dekoracyjne, takie jak kwiaty doniczkowe, wazony, dyfuzory zapachowe, świece czy lampki stołowe.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Dom