Baza pod cienie – czy używać jej na co dzień?

Baza pod cienie – czy używać jej na co dzień?

Osypujące się lub brylujące się cienie, rozmazujące się kredki lub eyelinery? Ten problem dotyczy nie tylko Ciebie. Na trwałość makijażu oczu narzeka wiele kobiet. Na szczęście są kosmetyki, które pozwalają rozwiązać ten problem. Jednym z nich jest baza pod cienie. Czym jest ten kosmetyk i kiedy warto po niego sięgnąć?

Czym jest baza pod cienie do powiek?

Baza pod cienie jest kosmetykiem, którego na próżno można szukać w kosmetyczce większości kobiet. Jest ona zazwyczaj niedoceniana i często pomijana przy wykonywaniu makijażu. Są jednak takie panie, które nie wyobrażają sobie wykonania make-up oczu bez tego preparatu. Jeśli jesteś jedną z nich, na perfumeria.pl/collections/makijaz-bazy-oczy czeka na ciebie baza do powiek najlepszych polskich i zagranicznych marek. Będzie ona kosmetykiem wielozadaniowym. Jej podstawowym zadaniem będzie zwiększenie i przedłużenie trwałości makijażu. Oprócz tego baza podbije odcienie kosmetyków do powiek, wyrówna koloryt skóry, zamaskuje niedoskonałości.

Czym jest baza pod cienie do powiek

Jakie są rodzaje baz pod cienie?

Baza pod cienie to niepozorny kosmetyk, występuje jednak w wielu rodzajach. W dobrych drogeriach znajdziesz te matowe, perłowe, transparentne. Mogą one również przyjmować rozmaite kolory, jednak najpopularniejsze są te beżowe lub kremowe. Poszczególne bazy różnią się od siebie także sposobem aplikacji. Tradycyjne kosmetyki przyjmują formę kremową lub żelową – zamknięte są one w słoiczku lub tubce. To, jaką bazę wybierzesz, zależy do twoich oczekiwań i potrzeb skóry.

Czy bazę pod cienie można używać na co dzień?

Baza pod cienie do powiek to kosmetyk bezpieczny. Bez przeszkód można go wykorzystywać w makijażu codziennym, a także wieczorowym i na wielkie okazje. Bazy w trendzie make-up no make-up często też zastępują klasyczne cienie do powiek. Dzięki temu, że są one delikatne i praktycznie niewidoczne pozwalają uzyskać naturalny efekt makijażu.

Czy bazę pod cienie można używać na co dzień

Baza pod cienie jest też kosmetykiem bezpieczniejszym niż korektor, który wiele kobiet wykorzystuje jako bazę. Korektory lub niewielka ilość fluidu faktycznie będzie działać podobnie jak podkład pod cienie do powiek. To rozwiązanie ma jednak jeden znaczący minus – korektory to preparaty znacząco wysuszające naskórek. Takie ich działanie jest niezwykle niebezpieczne dla wrażliwej i delikatnej skóry pod i na powiekach.

Jak prawidłowo nakładać bazę pod cienie?

Baza pod cienie jest kosmetykiem prostym w aplikacji. Aby spełniała swoje zadanie, należy ją wklepać palcem w powiekę, a następnie nałożyć na nią cień lub inny kolorowy kosmetyk do make -up oka. Polecanym trikiem jest też obsypanie bazy (po aplikacji na powiekę) pudrem – ułatwia to zblendowanie cieni. Kosmetyk należy rozprowadzić na całej powiece, a także pod łukiem brwiowym i na dolnych powiekach.

Artykuł zewnętrzny

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Uroda