Jakie oprawki pasują do brunetek?

Jakie oprawki pasują do brunetek?

W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć tak wiele różnych oprawek, że podjęcie decyzji wydaje się prawie niemożliwe, dlatego warto dokonać wyboru przed wizytą u optyka. Można wybrać kształt oprawy, biorąc pod uwagę kształt twarzy, a przy wyborze koloru oprawy można wziąć pod uwagę kolor włosów i odcień skóry.

Przy wyborze oprawek nie jest ważny jedynie ich kształt i wielkość. Istotny jest także wybór koloru. Dziewczyny o brązowym kolorze włosów są prawdziwymi szczęściarami – łatwiej jest im dobrać odpowiednie oprawki. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci wybrać okulary na lata.

Jaki kolor oprawek dla brunetek?

Brunetki częściej niż inne mogą pochwalić się kontrastowym wyglądem, ale wymaga on szczególnej uwagi przy doborze dodatków. Ciemnowłose dziewczyny są również bardziej atrakcyjne z ciemnymi oprawkami. W przeciwieństwie do większości, możesz także pozwolić sobie na szokowanie innych przyciągającymi wzrok modelami, takimi jak te z grubymi czarnymi ramkami i błyszczącym wykończeniem.

jakie oprawki dla brunetek

Pamiętaj jednak, że powinnaś kierować się nie tylko kolorem swoich włosów, ale także odcieniem skóry. Im jaśniejszy jest kolor Twojej skóry, tym jaśniejszy powinien być kolor oprawek, ponieważ kontrast wyglądu w tym przypadku jest większy. Warto zwrócić szczególną uwagę, jakie kolory pasują do brunetek.

Czerwony kolor oprawek dla brunetek

To odważny kolor oprawek, który niewątpliwie przyciągnie uwagę. Czerwień przekazuje witalność, dynamizm, radość i pasję. Oprawka jest w bardzo przyciągającym wzrok kolorze, dlatego czerwone okulary są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy chcą się wyróżniać i lubią się modnie ubierać. Aby kontrast kolorów był intensywny dla użytkowników okularów, należy również zwrócić uwagę na grubość oprawki.

okulary dla brunetki

Nawet w kolorze czerwonym, okulary z cienką oprawką nie wyróżniają się tak bardzo, jak te z mocną oprawką. W tym przypadku, rama może być już trochę mocniejsza, by stanowić silny kontrast dla włosów brązowych. Jeśli ważne są takie okulary, które łączą w sobie te cechy, powinno się spróbować właśnie czerwonych okularów.

Niebieskie okulary dla brunetek

Niebieskie okulary wywołują wrażenie relaksu, odprężenia i harmonii. Wielu osobom kolor ten kojarzy się z dobrocią i wewnętrznym spokojem. W niebieskich okularach emanuje się między innymi spokojem i kompetencją. Wyglądają one znacznie delikatniej i dyskretniej niż czarne, a mimo to nadal są modne.

Beżowe oprawki dla brunetek

Posiadaczki kontrastowego wyglądu wybierają często neutralną, a nawet wyblakłą oprawę – traci ona na znaczeniu i wygląda obco na twarzy. Okulary beżowe nie gryzą się z brązowymi włosami, lecz działają na zasadzie kontrastu. Należy natomiast unikać białych oprawek, które niekoniecznie dobrze pasują brunetkom.

jaki kolor oprawek dla brunetek

Idealne okulary dla brunetki

Okulary mogą stać się cudownie modnym dodatkiem lub wyglądać raczej krzykliwie i nieodpowiednio, jeśli oprawka jest w niewłaściwym kolorze. Oczywiście, ogólne wrażenie jest zawsze indywidualne. Niemniej jednak, istnieje dobra orientacja, które okulary pasują brunetkom.

Wygląd z okularami staje się szczególnie harmoniczny, gdy odcień oprawki pochodzi z tej samej rodziny kolorystycznej co kolor włosów. Kobiety bardziej odważne mogą również wybrać kolory uzupełniające dla swoich okularów i w ten sposób stworzyć ekscytujące kontrasty. Polecane powyżej kolory oprawek idealnie podkreślają kolor włosów brunetek i zauroczą nawet najbardziej wygórowane gusta.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Uroda


Najczęstsze zapytania