Jak zaprojektować przytulne poddasze? Najważniejsze zasady

Jak zaprojektować przytulne poddasze? Najważniejsze zasady

Jeśli zastanawiasz się, jak zaprojektować przytulne poddasze, które będzie jednocześnie bardzo praktyczne, sprawdź nasze rady! Dowiesz się, jak zadbać o wygodę nawet na niskim poddaszu.

Jak zaprojektować przytulne poddasze? Jeśli masz do zagospodarowania wysokie poddasze, możesz bez trudu przenieść tam pokoje dziecięce, łazienkę czy sypialnię. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wysokość pomieszczeń, podobnie jak ścianki kolankowej, jest niewielka? Poniżej znajdziesz przydatne rady, jak zadbać zarówno o wizualny, jak i praktyczny aspekt zagospodarowywania poddasza.

Jakie warunki musi spełniać poddasze użytkowe?

Poddasze użytkowe to przestrzeń pomiędzy najwyższym stropem oraz dachem, zazwyczaj w domu jednorodzinnym. Aby aranżacja pokoju, łazienki czy sypialni mogła być możliwa, konieczne jest odpowiednie przygotowanie poddasza.

Dostosowanie danej przestrzeni do przebywania w niej mieszkańców powoduje również, że powierzchnia ta jest wliczana w całościową powierzchnię domu. Średnia wysokość poddasza, aby mogło być ono wygodnie eksploatowane, powinna wynosić około 2,2 metra.

Na co wpływają wysokości ścianki kolankowej? Jaka jest optymalna?

Jedną z kwestii, które należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jak zaprojektować przytulne poddasze, jest wysokość ścianki kolankowej. Im większa jest całościowa powierzchnia poddasza, tym można pozwolić sobie na wyższą.

Chcąc optycznie powiększyć pokój, lecz mając niskie ścianki kolankowe, warto dokładnie zabudować je praktycznymi schowkami.

Planując aranżację poddasza, warto dokładnie zmierzyć skosy oraz wysokość pomieszczenia w co najmniej 3 punktach, tak aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń.

Aranżacja poddasza — jakie pomieszczenia można zaprojektować?

Niepowtarzalny klimat skosów, okien dachowych i przytulnego klimatu poddasza można podkreślić odpowiednimi meblami oraz kącikami do relaksu. Ze względu na nierówną wysokość tego typu pomieszczenia świetnie sprawdzają się w roli sypialni, miejsc do wypoczynku czy czytania.

Jeśli jesteś zainteresowany stolarką okienną dopasowaną do potrzeb poddasza, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://familyrollo.pl/blog/jaka-oslona-na-okno-dachowe

Jak zaprojektować poddasze użytkowe, aby było praktyczne i przytulne?

Poddasze może być bardzo efektywnie wykorzystaną przestrzenią. Kluczową kwestią jest dopasowanie mebli do skosów. Świetnie sprawdzają się szafy wykonywane pod wymiar, co pozwala maksymalnie wykorzystać posiadane miejsce. Żeby było jeszcze przytulniej, postaw na efektywne zasłony okienne dopasowane pod dokładne wymiary okien z oferty familyrollo.pl.

Najnowsze trendy w projektowaniu przytulnego poddasza

Przytulny pokój, nowoczesna łazienka czy klasyczny gabinet pełen książek? Najbliższe miesiące pozwolą w pełni docenić styl inspirowany modą lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Delikatne wpływy trendów skandynawskich pozwolą stworzyć widne, intrygujące, lecz nadal przytulne wnętrza.

Bardzo ciekawym motywem jest dodanie odrobiny koloru do neutralnych pomieszczeń. Doskonałym wyborem są geometryczne, pastelowe elementy. Zarówno malowane bezpośrednio na ścianach, jak i stosowane z wykorzystaniem modnych lamp, plakatów czy ozdobnych półek.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Dom