Jak się ubrać do samolotu na długi lot?

Jak się ubrać do samolotu na długi lot?

Dla wielu osób długi lot samolotem to niemały stres. Częstym problemem jest wybór stylizacji do samolotu, szczególnie jeśli czeka nas długi lot. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wybrać odpowiedni strój do samolotu. 

Jak się ubrać do samolotu zimą, a jak latem?

Wybierając ubranie do samolotu, powinniśmy kierować się nie tylko warunkami na pokładzie, ale i na zewnątrz. Zarówno z kraju, z którego wylatujemy, jak i do którego przylatujemy. Jeśli wybierasz się zimą do ciepłego kraju, warto jechać na lotnisko taksówką. Mimo wszystko dobrze mieć ze sobą jakąś kurtkę, bo czasami trzeba przejść kawałek do samolotu. Najlepiej wybrać model, który można skompresować do niewielkich rozmiarów, żeby nie stanowił dla nas zbędnego ciężaru, gdy wylądujemy w wymarzonych tropikach.

Strój na podróż samolotem — co wybrać?

Najważniejsza jest Twoja wygoda i komfort. Wbrew pozorom wcale nie wymaga to rezygnacji z estetyki. Na rynku znajdziesz wiele oversizeowych i sportowych ubrań, które są nie tylko praktyczne, ale i piękne. Wybieraj odzież wykonaną z naturalnych, miękkich i przewiewnych materiałów.

Jak ubrać się do samolotu?

W zimę najlepiej sprawdzi się bawełna, a latem wiskoza. Nie zapomnij o okryciu wierzchnim, nawet w upalne dni na pokładzie potrafi być chłodno. Zdecydowanie zrezygnuj z obcisłych ciuchów, w których zdecydowanie ciężko się zdrzemnąć. Szukając butów do samolotu, nie wybieraj klapek, są niewygodne i może być Ci w nich chłodno. W dodatku, niektórych stanach w USA nie wpuszczą Cię w nich na pokład.

Jak ubrać się do samolotu?

  • Luźny top będzie wygodny i nie będzie doskwierać nawet podczas międzykontynentalnego lotu.
  • Bawełniany dres nie krępuje ruchów i zapewni ciepło na pokładzie chłodnego samolotu.
  • Rozpinana bluza z kapturem jest niezwykle uniwersalna i łatwo się ją zakłada i zdejmuje. Kaptur ogrzeje głowę i pozwoli nieco odciąć się od otoczenia.
  • Wygodne skarpety wydają się nie być ważną częścią ubioru do samolotu,ale ich staranny wybór zapewni komfortowy przelot.
  • Sportowe buty z miękką podeszwą to podstawa. 

Jak ubrać się do samolotu do Turcji? O ubiorze w krajach muzułmańskich

Turcja jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków. Wielu rodaków zastanawia się jak ubrać się na lot, do kraju zamieszkanego głównie przez muzułmanów. Odpowiedź na pytanie nie jest jednoznaczna. Mimo religii wielu Turków żyje podobnie jak Europejczycy i tak samo się ubierają.

Jak się ubrać do samolotu do Turcji?

Nie brakuje jednak bardziej konserwatywnych wyznawców religii. Nie obowiązują tutaj żadne nakazy zakrywania się czy zakazy odkrywania ciała. Jeśli nie chcesz przyciągać spojrzeń, najlepiej jednak postawić na bezpieczną modę do samolotu. Wystarczy zakrycie ramion, dekoltu i kolan. Nie musisz przykrywać włosów, nikt nie będzie wymagał tego od obcokrajowczyni.

Fryzura — jaką wybrać na długi lot?

Większość osób nie myśli o takich szczegółach jak fryzura. Kobiety nierzadko specjalnie przed wylotem na wakacje udają się do fryzjera, by ładnie prezentować się na zdjęciach. Niestety, pięknie wymodelowana fryzura raczej nie przetrwa kilku czy nawet kilkunastu godzin lot bez szwanku.

W co się ubrać do samolotu?

Przed wyjazdem dobrze postawić na podstawowe strzyżenie i koloryzację bez modelowania. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, na czas przelotu najlepiej zawiązać je w kucyk lub kok. Nie będą wpadać Ci do oczu podczas jedzenia czy przy próbie krótkiej drzemki.

Zdecydowanie unikaj metalowych ozdób do włosów. Będą stanowić problem przy przejściu na bramkach, a raczej nie chcesz wyciągać z fryzury kilkunastu wsuwek pod presją współpasażerów. 

Co zabrać ze sobą do samolotu?

Teraz już wiesz jak się ubrać do samolotu, pewnie zastanawia Cię, co jeszcze powinieneś ze sobą zabrać. Mała butelka wody to must have. Przez bramki możesz przenieść opróżnioną i napełnić ją w jednym z licznych źródełek pitnej wody na polskich lotniskach.

Warto wziąć ze sobą poduszkę typu „rogal”, która umożliwi w miarę komfortowy sen podczas długiego lotu i uchroni Cię przed ogromnym bólem szyi. Dobrze zabrać ze sobą coś, co zapewni nam rozrywkę, np. czytnik ebooków czy tablet.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania