Piżama damska wcale nie musi być nudna!

Piżama damska wcale nie musi być nudna!

W pierwszej chwili może nie brzmieć to zbyt poważnie, lecz piżama damska może być naprawdę interesującą częścią garderoby. W końcu to właśnie w niej mamy dobrze wypocząć i pełni sił przywitać nowy dzień. Nie oznacza to jednak, że piżama nie może mieć żadnych wartości wizualnych i nie być modna. Istnieje wiele modeli, które pozwolą ci nie tylko dobrze się wyspać, ale także po prostu dobrze wyglądać!

Piżama damska – przede wszystkim praktyczność

Oczywiście najważniejszym zadaniem piżamy jej komfort – koniec końców chodzi przecież głównie o wygodny i spokojny sen. Piżama damska, tak samo jak każdy inny ubiór, musi być więc dobrze dobrany do twojego ciała i stylu. Kluczowy jest tu przede wszystkim materiał, a tym najbardziej uniwersalnym bez dwóch zdań jest bawełna – zapewnia ona wygodę, dobrą rozciągliwość oraz dostarcza wystarczającą ilość ciepła, dzięki czemu sprawdzi się ona doskonale o każdej porze roku. Ciekawym wyborem mogą być również piżamy satynowe czy takie z domieszką sztucznych materiałów – oczywiście nie za dużą.

Ważny jest również krój oraz rozmiar – jeżeli komuś zdarzyło się kiedykolwiek spać w za ciasnej piżamie, doskonale wie, jak może być to męczące. W pierwszej kolejności więc musisz pomyśleć o odpowiednim, luźnym rozmiarze, który zapewni ci komfortowy sen. Nie poleca się również wybierania przylegających ubrań do spania – kilka godzin w pozycji leżącej z opinającymi ciało materiałami nie jest najzdrowszym rozwiązaniem dla naszego organizmu. Warto jest pamiętać o tych rzeczach podczas wybierania swojej nowej piżamy.

Elegancka i zmysłowa piżama damska? Czemu nie!

Damska piżama wcale nie musi być zwykłą koszulą i spodniami, ewentualnie legginsami. Jeżeli chcemy ubrać na siebie coś, co idealnie nada się na wieczór we dwójkę albo po prostu chcemy czuć się pięknie o każdej porze, można rozważyć wybór bardziej wykwintnej piżamy lub nawet koszuli nocnej.

W obu tych przypadkach do wyboru otrzymujemy wiele wariantów, które pozwolą nam dobrać idealny zestaw na sen. Koronki i inne ozdoby mogą jeszcze lepiej podkreślić nasz charakter, dzięki czemu wyrażenie siebie w modzie będzie łatwiejsze nawet w nocy!

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Moda


Najczęstsze zapytania