Dlaczego powiększanie piersi implantami to dobry wybór?

Dlaczego powiększanie piersi implantami to dobry wybór?

Powiększanie piersi za pomocą implantów pozwala uzyskać stabilny rezultat bezpośrednio po zakończonym leczeniu. Pacjentka praktycznie „budzi” się po narkozie z nowymi, większymi piersiami. To także bardzo bezpieczna technika, która praktycznie nie powoduje skutków ubocznych.

Implanty stosowane do powiększania biustu występują w dwóch najpopularniejszych rodzajach, które dopuszcza się do krajów europejskich – wypełniane silikonem i solą fizjologiczną. Wkładki solne to tzw. puste torebki, które wypełnia się płynem po umieszczeniu w piersi. Ich zaletą jest możliwość aplikacji przez niewielkie nacięcia. W efekcie po zabiegu zostają małe blizny. Implanty silikonowe z kolei otrzymuje się w formie napełnionych, wyprofilowanych „woreczków”. Są one bardzo estetyczne i miękkie, ale nie na tyle, żeby zaaplikować je przez tak małe nacięcia, jak ma to miejsce przy wkładkach solnych.

Jakie są rodzaje implantów stosowane do powiększania piersi?

Implanty anatomiczne dostępne są w wielkości niskiej (L), średniej (M) oraz wysokiej (F). Różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale też objętością, która wynika z rozmiaru wypełnienia. Każdorazowy dobór implantu zawsze jednak podlega ścisłej współpracy chirurga i Pacjentki. Dzięki temu można cieszyć się pożądanym efektem leczenia, który nie będzie powodować powikłań – a te obserwuje się bardzo często właśnie w wyniku nieumiejętnego doboru implantów.

O czym pamiętać przed powiększaniem piersi?

Wiele Pacjentek rozważających powiększanie piersi obawia się dolegliwości bólowych podczas zabiegu. Warto jednak pamiętać, że w trakcie samej procedury leczniczej nie ma takiej możliwości – operacja przebiega w znieczuleniu ogólnym. Ból może występować tylko w okresie rekonwalescencji, ale po podaniu leków przeciwbólowych, natychmiast ustępuje.

Powiększanie piersi implantami czy własnym tłuszczem?

Decyzja zależy przede wszystkim od uwarunkowań Pacjentki oraz zaleceń lekarza. W przypadku przeszczepu z zastosowaniem implantów efekty widoczne są praktycznie od razu zabiegu. Przy wykorzystaniu własnego tłuszczu, na finalny rezultat trzeba poczekać, aż miejsca po leczeniu całkowicie się zagoją. Dużą różnicą między obiema technikami, jest też ilość zabiegów konieczna do uzyskania pożądanego efektu. Powiększanie piersi tłuszczem Pacjentki w przypadku chęci uzyskania bardzo dużych piersi wymaga zastosowania kilku terapii, dlatego zabieg ten polecany jest w przypadku powiększania o 1 rozmiar. Dużą zaletą tej techniki jest jednak to, że pozwala uzyskać bardzo naturalne piersi. Część tłuszczu jest wchłaniania przez ciało, a podanie zbyt dużej jego ilości powoduje bardziej intensywny proces. Zastosowanie własnego tłuszczu sprawia, że zabieg jest bezpieczniejszą i bardziej naturalną alternatywą dla implantów.

W Klinice OT.CO wykonujemy zarówno powiększanie piersi implantami, jak i powiększanie piersi tłuszczem Pacjentki. Ostateczny wybór techniki zależy jednak od wskazań lekarza oraz uwarunkowań genetycznych kobiety.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Uroda


Najczęstsze zapytania