Jakie firany do łazienki? Modne aranżacje

Jakie firany do łazienki? Modne aranżacje

Łazienka jest miejscem relaksu i chwili wyłącznie dla siebie. Jej wystrój powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również przytulny. Takiego charakteru pomogą jej nadać firanki. Dzięki modnym firanom łazienka zyska nie tylko na prywatności, ale również na elegancji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie firanki do łazienki wybrać.

Firanki do łazienki – dlaczego warto?

Powodów, aby zdecydować się na firanki do łazienki, jest wiele. Z najważniejszych można wymienić np.:

  • pomoc w zachowaniu prywatności;
  • nadanie pomieszczeniu przytulnego charakteru;
  • możliwość optycznego powiększenia łazienki.

 Na rynku istnieje wielki wybór gotowych firanek do łazienki. Dzięki temu każdy dopasuje rodzaj firan do swojego pomieszczenia i wielkości okna.

Jakie firany do łazienki wybrać?

Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze modnych firanek do łazienki, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Ze względu na charakter miejsca, w którym będą się znajdować tkanina, z której wykonana jest firana, powinna być odporna na wilgoć i środki czystości. Najlepszymi materiałami będą te naturalne takie jak bawełna lub len. Rodzaj firanki do łazienki należy dopasować również do miejsca, w którym znajduje się to pomieszczenie.

Jakie firany do łazienki wybrać

W przypadku, kiedy łazienka znajduje się na parterze, najlepiej będzie zasłonić całe okno, aby mieć pewność, że nikt z przechodniów nie zajrzy do środka. Łazienka na piętrze pozwala na większe szaleństwo w wyborze firan. Można tutaj zastosować firany zakrywające tylko dół okna. Trzeba mieć na uwadze również to, że firanki łazienkowe będą wymagały częstych zmian i prania. Z tego powodu warto zdecydować się na firanki, które się z łatwością powiesi i zdejmie.

Firany do łazienki – małe okno

W wielu polskich domach okna w łazienkach nie są duże. Posiadając małe okno, nie trzeba rezygnować z ładnej jego aranżacji. W takim przypadku idealnie sprawdzą się firanki w formie zazdrostek. Jest to rodzaj krótkich firan zasłaniających tylko dolną część okna. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie nie zostanie pozbawione cennego naturalnego światła. W łazience najlepiej sprawdzą się zazdrostki w jasnych kolorach i z delikatnego materiału. Firanki do łazienki z dodatkiem koronek lub falbanek sprawią, że pomieszczenie zyska na elegancji. Krótkie firanki w łazience nie tylko będą wyglądały estetycznie, ale również zapewnią w niej poczucie intymności.

Firanki do łazienki małe okno

Firanki do łazienki – aranżacje

Innym pomysłem na aranżacje okna łazienkowego mogą być firany panelowe. Ten rodzaj firan przybiera formę długich pasów, co optycznie pozwoli wydłużyć niskie pomieszczenie. Firany panelowe wykonane są zazwyczaj ze sztywnej dzianiny odpornej na wilgoć, kurz i środki czystości.

Odporność na środki chemiczne jest w tym przypadku niezwykle ważna, ponieważ większość tego rodzaju firan sięga aż do podłogi, przez co może być narażona na kontakt właśnie z tymi środkami. Te firany nie zabierają w dzień cennego światła słonecznego, a w nocy idealnie chronią przed przypadkowymi spojrzeniami przechodniów. Ten rodzaj nowoczesnych firanek do łazienki może funkcjonować osobno, a także doskonale sprawdzi się w połączeniu z zasłonkami.

Firanki do łazienki – aranżacje

Czy warto wieszać firanki do łazienki?

Aranżacja okna w łazience jest równie ważna co okien w pozostałych częściach domu. Nie należy z niej rezygnować, a wręcz warto zastosować firanki do łazienki, aby ochronić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Modne firanki do łazienki wcale nie muszą być drogie, a dodadzą pomieszczeniu przytulności i elegancji. Kupując firany do łazienki, trzeba pamiętać tylko o tym, aby zadbać o odpowiednią wentylację.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom