Jak się ubrać na jogę?

Jak się ubrać na jogę?

W świecie jogi istnieje kilka podstawowych zasad, jeśli chodzi o to, jak się ubrać na zajęcia jogi. Przed pierwszymi zajęciami, warto dopytać się w miejscu jakie zostało wybrane, jednak odpowiedź najczęściej brzmi: założyć dowolne, nieograniczające ubranie. Czasami warto dobrać odpowiedni strój na jogę, aby podczas ćwiczeń czuć się pewnie i swobodnie. 

Jak się ubrać na zajęcia z jogi?

Gdy się już biega, ćwiczy na siłowni lub chodzi na zajęcia fitness, prawdopodobnie wszystkie niezbędne ubrania na jogę, będzie można znaleźć w szafie. Oczywiście jeżeli joga to wymówka, aby kupić sobie zupełnie nowy strój – idealnie. Dobrze dopasowany strój na jogę to znakomity początek niezwykłej przygody. 

Jak się ubrać na zajęcia jogi?

Legginsy lub spodnie do jogi

Leginsy do jogi lub luźnie spodnie – wybór zależy od osobistych preferencji. Legginsy zaczęły dominować na scenie jogi około 10 lat temu. Teraz są one praktycznie wszędzie – nie tylko jako element stroju do jogi. Prawdopodobnie te legginsy, które są w szafie, będą zupełnie wystarczające – warto sprawdzić czy są elastyczne oraz czy podczas ćwiczeń nie będą zbyt prześwitujące.

W celu ich sprawdzenia należy przyjąć pozę zgiętą w pasie i skierowaną w dół, jeżeli legginsy pozostają nieprzezroczyste to świetnie, w innym wypadku warto zaopatrzyć się w nowe. Jeżeli legginsy przejdą test nieprzezroczystości, warto też upewnić się, że trzymają brzuch w ryzach. Legginsy, które zsuwają się, gdy wykonuje się ćwiczenia, mogą być naprawdę rozpraszające. Podczas ćwiczeń istotne jest skupienie na jodze, a nie na próbach podciągania legginsów w połowie pozycji. 

Jakie wybrać legginsy do jogi?

Bluzki do jogi 

Podczas domowych ćwiczeń jogi może być to dowolna bluzka. Jaki strój na jogę w grupie? Koniecznie trzeba wybrać bluzkę, która nie zsunie się przez głowę, gdy wykonuje się skłony. Luźny top w takim wypadku będzie bardzo kłopotliwy. Bluzka do jogi musi być dopasowana i wystarczająco długa, aby całkowicie zakryć tułów podczas rozciągania. Należy też się upewnić, że nie roluje się w trakcie wykonywania różnych poz. 

Ponadto obowiązkowa pozycja, każdej kobiety, która pragnie rozpocząć przygodę z jogą, to dobry stanik sportowy. Powinien to być stanik, który wspiera i zapewnia przyzwoite krycie. Nie musi zapewniać usztywnienia i wsparcia, jak stanik do biegania, ale powinien utrzymywać biust w miejscu. Oczywiście musi być również wygodny i w żadnym stopniu nie krępować ruchów – nikt nie lubi rozpraszania podczas treningu jogi. Warto też unikać biustonoszy z zapięciami z tyłu, ponieważ wiele pozycji w jodze jest na plecach. Podczas takich pozycji lepiej, żeby nic nie wbijało się w plecy. 

Jakie kupić bluzki do jogi?

Buty do jogi 

Popularność jogi rośnie z roku na rok. Wraz ze wzrostem popularności pojawiło się również zapotrzebowanie na buty do jogi. Chociaż wiele osób woli praktykować jogę boso, używanie odpowiednich butów ma wiele zalet. 

Najlepsze buty do jogi kładą nacisk na elastyczność, a także amortyzację i wsparcie. Oczywiście podczas wyboru należy kierować się wygodą i osobistymi preferencjami. Dobrze dobrane obuwie chroni stopy. Nawet ćwiczenia tak powolne i przemyślane jak joga wiążą się ze sporym odsetkiem urazów stóp i kostek. 

Jakie buty na joge?

Przed wyborem obuwia na zajęcia jogi warto przymierzyć kilka, a nawet kilkanaście, par, aby móc wybrać te najlepsze. Na rynku istnieje wiele różnych modeli, warto wybrać te, które nie ograniczają ruchów kostki, pięty i palców. But powinien pracować razem ze stopom. 

Jaki strój na jogę zależy od rodzaju zajęć?

Każda początkująca osoba może nie zdawać sobie sprawy, że istnieje kilka różnych stylów jogi. Niektóre style koncentrują się na utrzymywaniu pozycji, a inne skupiają się na podkręcaniu temperatury. Styl zajęć znacząco wpływa na to, jaki strój do jogi wybrać. 

Jaki strój na jogę?

Zazwyczaj zajęcia jogi dla początkujących to hatha lub vinyasa. Hatha ma wolniejsze tempo, a Vinyasa skupia się bardziej na ruchu. Niektóre zajęcia odbywają się w dodatkowo ogrzewanym pomieszczeniu z zamiarem wywołania potu. W takim wypadku warto wybrać szybko odprowadzające wilgoć tkaniny, które nie pozostawiają śladów potu i ściśle przylegające spodenki do jogi lub przycięte legginsy. Warto pamiętać, żeby spodenki nie były zbyt krótkie

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Joga


Co daje joga? Czy pomaga schudnąć?

Co daje joga? Czy pomaga schudnąć?

18 marca 2021 | Autor: Asia Kałętkiewicz
Jeśli zastanawiasz się, czy joga odchudza i czy warto ćwiczyć jogę trafiłaś w odpowiednie miejsce. Joga nie jest typowym sportem, a raczej systemem ćwiczeń, które prowadzić mają do fizycznego i psychicznego...
Czytaj dalej
Jak wybrać matę do jogi?

Jak wybrać matę do jogi?

01 listopada 2020 | Autor: Asia Kałętkiewicz
Na przestrzeni ostatnich lat joga stała się jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych, szczególnie pośród płci żeńskiej. Nic dziwnego, bowiem zajęcia te poprawiają ogólną kondycję i gibkość, jednocześnie dając uczucie odprężenia...
Czytaj dalej