Jak używać szamponu w kostce?

Jak używać szamponu w kostce?

Szampony w kostce cieszą się obecnie ogromną popularnością. Są doceniane szczególnie przez osoby, które troszczą się o środowisko naturalne i chcą generować jak najmniejsze ilości śmieci. Szampon do włosów w kostce to doskonała alternatywa dla tradycyjnych produktów zamkniętych w plastikowych opakowaniach. Warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu i dowiedzieć jak używać szamponu w kostce i jak go wybrać. 

Szampon w kostce – jak używać?

Szampony w kostce posiadają zwartą i zbitą strukturę. Do tego, aby można było wytworzyć z nich piankę, konieczne jest połączenie go z wodą. Dzięki temu są produkty zdecydowanie bardziej wydajne niż tradycyjny produkt. Wiele osób zastanawia się, jak używać szamponu w kostce. Jego stosowanie nie jest skomplikowane. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  • Zwilżyć włosy oraz skórę głowy wodą,
  • Kostkę zmoczyć pod wodą i pocierać do momentu powstania piany,
  • Pianę nałożyć na włosy i skalp, delikatnie masować,
  • Spłukać włosy dokładnie letnią wodą.
szampon w kostce jak używać

Należy pamiętać o tym, aby podczas mycia nie pocierać włosów bezpośrednio kostką. Może to bowiem prowadzić do uszkodzenia pasm. Szampon do włosów w kostce pomaga łagodnie, ale zarazem skutecznie oczyścić włosy oraz skórę głowy, dzięki czemu będą one w doskonałej kondycji.

Na ile starcza szampon w kostce?

Dobry szampon w kostce to produkt niezwykle wydajny. Jedna kostka wystarcza nawet na około 50 myć, co można porównać z dwoma butelkami szamponu. Jest to więc zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale także ograniczyć ilość produkowanych śmieci. Taki szampon spokojnie wystarczy więc nawet na 2-3 miesiące. Jest to oczywiście zależne od długości włosów oraz tego, jak często potrzebują one mycia.

Jak przechowywać szampon w kostce?

Nawet najlepszy szampon w kostce może stracić swoje właściwości jeśli będzie niewłaściwie przechowywany. Aby zachować jego wydajność na długi czas, po każdym jego użyciu należy odłożyć go w takie miejsce, gdzie będzie mógł swobodnie wyschnąć. Niektóre szampony w kostce posiadają dołączoną specjalną puszkę, w której można je bezpieczne przechowywać.

jak przechowywać szampon w kostce

Trzeba pamiętać o tym, aby nie miał on stałego kontaktu z wodą, ponieważ może to spowodować jego zamoknięcie, a tym samym utratę właściwości. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie szamponu na specjalnym spodku lub w bawełnianym woreczku.

Szampon w kostce – gdzie kupić?

Wybierając szampon w kostce opinie, które znaleźć można w sieci, pomogą podjąć słuszną decyzję. Warto wybierać produkty oparte na naturalnych recepturach i bazujące na bezpiecznych oraz skutecznych składnikach pochodzenia roślinnego. Prosty skład bez dodatku konserwantów czy silikonów to gwarancja właściwej pielęgnacji włosów.

Dzięki temu będą one zdrowe oraz lśniące. Ich stosowanie może także pomóc w walce z różnego rodzaju problemami związanymi ze skórą głowy. Najlepsze szampony w kostce dostępne są w dobrych drogeriach stacjonarnych oraz internetowych. Warto wybierać szampony w kostce od sprawdzonych i cenionych producentów,

Zalety szamponów w kostce

Szampon w kostce to przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie, które pozwala znacząco ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci. Ma to ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego. Zakup tego rodzaju szamponu pozwala także zaoszczędzić pieniądze, gdyż jest to produkt zdecydowanie bardziej wydajny niż tradycyjne produkty myjące. Są przeznaczone do każdego rodzaju włosów i sprawiają, że są one nie tylko czyste, ale i zadbane. Zawarte w nich składniki nie zaburzają naturalnego pH skóry głowy. Nie wywołują więc podrażnień oraz nie przesuszają.

na ile starcza szampon w kostce

Zaletą szamponów w kostce jest także to, że są one małe i poręczne. Dzięki temu bez problemu zmieszczą się w kosmetyczce i bagażu. Można więc śmiało zabrać je ze sobą w podróż. Jest to produkt, który nadaje się także do mycia całego ciała, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca podczas pakowania bagażu. Szampon w kostce to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zastąpić tradycyjne kosmetyki zdecydowanie bardziej ekologicznymi zamiennikami.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Uroda