Jak ozdobić salon na święta Bożego Narodzenia?

Jak ozdobić salon na święta Bożego Narodzenia?

Świąteczne dekoracje są w stanie w bardzo prosty sposób wprowadzić nas w niesamowity klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też tak chętnie decydujemy się na różnego rodzaju gadżety, ozdoby czy domowe tekstylia, które dodają mieszkaniu przytulnego, zimowego charakteru. Jakie dekoracje warto wprowadzić do swojego mieszkania?

Jak udekorować salon na święta?

Najczęściej to właśnie w pokoju dziennym znajduje się najwięcej takich dekoracji, gdyż to w tym pomieszczeniu najczęściej spędzamy czas całą rodziną. Pierwsze dekoracje możemy już wprowadzić z początkiem grudnia, a mogą to być:

  • Niewielkie ozdoby bezpośrednio związane ze Świętym Mikołajem. To doskonała dekoracja salonu na święta, która może pojawić się już w okolicy 6 grudnia w naszych domach. 
  • Kalendarz Adwentowy- to również bardzo dobra odpowiedź na to, jak udekorować salon na święta jeszcze zanim wprowadzimy do wnętrza choinkę. Duży, pięknie wyeksponowany kalendarz umila nam codzienne odliczanie do świąt. 
  • Dekoracje bezpośrednio nawiązujące do zimy, a więc oszronione gałązki igliwia czy też zimowe figurki z motywem padającego śniegu.

Te pierwsze akcenty, które wprowadzimy do salonu, pomogą nam stopniowo wprowadzić całą rodzinę w klimat nadchodzącej zimy oraz świat.

Salon na święta Bożego Narodzenia – zacznij od koloru

Kiedy zdecydujemy się na wykonanie pełnej dekoracji wnętrza wraz z choinką, a także wszystkim tym, co już będzie nam towarzyszyć aż do świąt – dobrym pomysłem jest wybranie jednej, spójnej kolorystyki wszystkich ozdób, jakie będziemy chcieli wprowadzić. Dobrze, aby ta kolorystyka korespondowała z tym, co na co dzień już w naszym salonie się znajduje. Salon na święta Bożego Narodzenia może zostać udekorowany z wykorzystaniem kolorów, które od razu kojarzą się nam ze świętami- może to być srebro, złoto, biel, zieleń oraz czerwień.

jak przystroić salon na święta

Dekoracje salonu na święta Bożego Narodzenia

Mając już pewien pomysł na to, jakie ozdoby chcielibyśmy zakupić i w jakiej kolorystyce mają być utrzymane- czas wyruszyć na zakupy. Warto wykorzystywać także naturalne dekoracje, które być może uda się nam przynieść z ogrodu lub też wykonać samemu. Mogą to być wysuszone plastry pomarańczy, laski cynamonu, orzechy, kasztany czy szyszki oraz gałązki różnych roślin, przede wszystkim tych zimozielonych, które się nie osypują pod wpływem temperatury.

Choinka na Boże Narodzenie do salonu

Dobrze, aby znalazła się w centralnym miejscu pokoju i aby była dobrze wyeksponowana. Jako niesamowita dekoracja salonu na święta Bożego Narodzenia, choinka może przyjąć tradycyjną formę lub też bardziej nowoczesną w formie drzewka na pniu. Oczywiście, możemy zdecydować się na żywą choinkę, jak i na sztuczną- wszystko zależy od naszych upodobań. W kwestii ozdób warto podążać tropem wcześniej wybranej kolorystyki tak, aby choinka pasowała do pozostałych dekoracji.

jak udekorować salon na boże narodzenie

Świąteczne poduszki i narzuty

Domowe tekstylia zawsze sprawiają, że wnętrze jest przytulne i miłe w odbiorze. Możemy się zdecydować na koce z motywem świątecznym, a także na poduszki, które umieścimy na kanapie czy fotelach. Aranżacja salonu na święta z wykorzystaniem poduszek w kolorze srebra, czy złota może być jednocześnie bardzo elegancka i nowoczesna.

Świeczki i lampiony do salonu na święta

Salon w świątecznym wydaniu powinien być cudownie oświetlony różnymi rodzajami lampek. Na stole warto postawić specjalny świecznik, który na pewno przyda się także podczas kolacji wigilijnej. Pojedyncze lampiony, które stwarzają przytulną atmosferę, możemy porozkładać w różnych punktach salonu. Dobrze, aby kolor płomieni ledowych był zbieżny z barwą światełek choinkowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też zawieszenie kurtyny lampek ledowych bezpośrednio w oknie.

jak udekorować salon na święta

Aranżacje salonu na święta

Pośród różnego rodzaju dekoracji świątecznych znajdziemy wspaniałe wieńce, które również warto wprowadzić do wnętrza. Taki wieniec można położyć na stole, można też z powodzeniem umieścić go nad kominkiem czy powiesić na wolnej ścianie. Może to być nawet wieniec samodzielnie przez nas wykonany z różnego rodzaju gałązek, bombek czy sztucznych roślin.

aranżacja salonu na święta

Sprawdź: Jak udekorować schody na Boże Narodzenie?

Świetnym pomysłem na udekorowanie salonu będzie żywa Gwiazda Betlejemska- symbol świat. To doskonała odpowiedź na pytanie o to, jak udekorować salon na Boże Narodzenie. Co ważne – taką roślinę również można dopasować do innych dekoracji poprzez wybranie pasującego koloru jej kwiatów.

Salon miejscem świątecznych spotkań

Ozdobiony salon na święta to miejsce, w którym chce się wspólnie spędzać czas. Pamiętajmy więc o tym, aby wszystkie te dekoracje nie były zbyt przytłaczające i aby były w stanie stworzyć niesamowity, ciepły i przytulny klimat dla nas i dla naszych bliskich.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom