Jak udekorować schody na Boże Narodzenie?

Jak udekorować schody na Boże Narodzenie?

Grudzień to miesiąc, w którym zazwyczaj dekoruje się domy i mieszkania, aby wprowadzić świąteczny, przytulny nastrój. Dzięki zróżnicowanym ozdobom wnętrza zyskują szczególny klimat, który wprowadza w czas celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. I choć udekorowanie stołów, krzeseł, czy parapetów nie stanowi problemu, to często dekoracja schodów na święta jest nieco kłopotliwa. Jednak istnieje mnóstwo prostych sposobów i patentów, aby w szybkim tempie zamienić schody w wyjątkowe miejsce w domu, czy w mieszkaniu.

Jak ozdobić schody na święta?

Dekoracja schodów na Boże Narodzenie może zostać wykonana własnoręcznie lub można wybrać produkty oferowane przez sklepy. Tworzenie ozdób własnoręcznie może być doskonałym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Przygotowywanie samodzielnie wystroju schodów na święta sprawi mnóstwo radości i frajdy w przedświątecznym okresie. Z kolei kupione gotowe akcesoria pozwolą na zaoszczędzenie czasu i w szybki sposób nadadzą schodom zupełnie innego charakteru.

dekoracja schodów na święta

Dekoracja schodów na Boże Narodzenie

Obecność dzieci w domu powinna determinować jak udekorować schody na Boże Narodzenie. W przypadku domów bez małych pociech warto zdecydować się na świece, które będą charakteryzowały się zapachami kojarzonymi ze świętami. Aromaty przypraw korzennych, skórki pomarańczy, czy goździków nadadzą wyjątkowego klimatu. Natomiast w domach z dziećmi warto zdecydować się na figurki świąteczne, takie jak krasnale, mikołaje, renifery w niewielkich rozmiarach, które dla dzieci będą nie lada atrakcją. Równie dobrym pomysłem będą girlandy, czy lampki LED.

Girlanda świąteczna na schody

Girlanda świąteczna to łańcuch z gałązek choinkowych sztucznych bądź żywych. Jako dodatki do girland mogą posłużyć kokardki, bombki, szyszki, dzwoneczki, czy gwiazdki. To doskonałe rozwiązanie na poręcz schodów. Dzięki zróżnicowanym długościom i szerokościom tych ozdób bez problemu wybrać można pasującą do każdego rozmiaru schodów.

Lampiony na świąteczne schody

Świąteczne lampiony mogą być wykonane z drewna, ceramiki, szkła oraz metalu. Idealnie sprawdzą się na stopniach schodów. Występują w postaci różnych kształtów oraz rozmiarów. Mogą dawać światło w tradycyjny sposób, a więc posiadać świeczkę w środku lub wkład na baterię. Jest to dekoracja świąteczna, która daje delikatne, ciepłe smugi światła, co działa relaksująco i tworzy atmosferę prawdziwego ogniska domowego.

dekoracja schodów na boże narodzenie

Lampki LED jako dekoracja schodów na święta

Lampki LED w niebywały sposób nadadzą świątecznego nastroju. Rozświetlą okolice schodów i będą jedną z najbardziej efektownych dekoracji. Dzięki szerokiej gamie produktów zdecydować się można na różnego rodzaju rozmiary lampek w zróżnicowanych rozmiarach i kształtach. W zależności od preferencji i stylu wybrać można lampki świecące na biało lub kolorowo. Zaletą lampek LED jest to, iż są bezprzewodowe, dlatego też nie trzeba martwić się o konieczność posiadania gniazdek w pobliżu.

Świąteczny wieniec na schody

Świąteczne wieńce kojarzone są z ozdobami idealnymi na drzwi, jednak równie dobrze prezentują się na balustradzie schodów. Zdecydować się można na jeden większy wieniec lub kilka mniejszych. Przy użyciu ozdobnych sznureczków bez problemu można zawiesić wieniec w wybranym przez siebie miejscu. Splecione gałązki sosny, jodły, świerku, jałowca  w otoczeniu innych ozdób w postaci owoców głogu, żurawiny, szyszek, czy małych bombek pozwolą cieszyć się domownikom i gościom przepięknym widokiem i zapachem.

jak ozdobić schody na święta

Sprawdź: Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?

Jak przystroić schody na Boże Narodzenie? Podsumowanie

Istnieje wiele pomysłów jak ozdobić schody na Boże Narodzenie. Mogą być to ozdoby wykonane własnoręcznie lub kupione w sklepach. Dekorować można stopnie oraz poręcze schodów. Nie jest to czasochłonne, ale z pewnością warte wykonania. W zależności od indywidualnych preferencji wybrać można ozdoby nieco bardziej nowoczesne lub tradycyjne. Mnogość produktów daje wiele możliwości, aby nadać świątecznej, przytulnej i ciepłej atmosfery, która poprawi nastrój podczas długich zimowych wieczorów.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom