Jak udekorować stół na Wigilię?

Jak udekorować stół na Wigilię?

Wigilia to bez wątpienia jeden z najbardziej uroczystych i wyczekiwanych wieczorów w trakcie całego roku. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to czas, który z reguły pozwala spędzić czas w gronie rodzinnym – często wśród osób, których nie sposób widywać na co dzień. Ten wyjątkowy wieczór w pełni zasługuje na odpowiednią oprawę. Liczy się nie tylko elegancki ubiór wszystkich gości, ale przede wszystkim wystrój i dodatki, które podkreślą świąteczną atmosferę oraz uczynią Wigilię niezapomnianym momentem.

Jak przygotować stół na Wigilię?

Wigilijna kolacja wymaga odpowiedniego przygotowania, nie tylko pod kątem potraw i przekąsek, ale również jak najbardziej eleganckiego przystrojenia. Wiele osób z pewnością zastanawia się jak udekorować stół na wigilię, aby prezentował się on nienagannie. Pomysłów jest zdecydowanie sporo i to od indywidualnych preferencji zależy efekt końcowy.

jak nakryć stół na wigilię

Co więcej, stół wigilijny oraz jego odpowiednia oprawa, wcale nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy oraz czasu. Wystarczy kilka prostych dodatków i gadżetów, aby wszystko prezentowało się świetnie i przyjemnie dla oka. Ciekawe pomysły na stół wigilijny można znaleźć w social mediach oraz na blogach dotyczących urządzania wnętrz i okresu świątecznego. To naprawdę nieocenione źródło inspiracji!

Gdzie kupić ozdoby na stół Wigilijny?

Jeśli chodzi o dekoracje na stół wigilijny to można zakupić je w lokalnych sklepach bądź postawić na ozdoby własnoręcznie tworzone w domowym zaciszu. Warto w nich wykorzystać nie tylko bombki czy świece, ale również gałązki naturalnego igliwia (do kupienia w sklepach ogrodniczych czy w kwiaciarniach). Bardzo często ozdoby na stół wigilijny można również kupić na kiermaszach charytatywnych. Być może okres przed 24 grudnia to doskonały moment, aby uzupełnić swoje zapasy ozdób, a jednocześnie zrobić coś dobrego i bezinteresowanego dla innych? Z pewnością warto jest o tym pomyśleć!

Jak przystroić stół na Wigilię?

Na wigilijną kolację najlepiej sprawdzi się biały obrus, który doskonale współgra z dodatkami w wybranej kolorystyce. Odpowiedź na pytanie jak nakryć stół na wigilię nie jest prosta — wiele zależy od posiadanej zastawy stołowej. Z pewnością warto jest wybrać tę najpiękniejszą i postawić na jeden, spójny komplet. Każdy stół wigilijny ugina się od potraw, dlatego też warto jest postawić na zminimalizowane dodatki, które nie zajmują zbyt dużo miejsca i nie powodują efektu zagracenia przestrzeni.

jak przygotować stół na wigilię

Warto jest postawić jeden większy stroik na środek stołu, który już sam w sobie będzie piękno ozdobą. Nakrycie stołu to obowiązkowo świece, które warto jest zapalić w trakcie wieczerzy, żeby nadać kolacji odpowiedniego klimatu oraz uprzyjemnić czas spędzony przy stole. Można postawić zarówno na wysokie świeczniki na stół wigilijny (prezentują się one bardzo elegancko), jak i po prostu na zwykłe tealighty ułożone na przygotowanych podstawkach w otoczeniu bombek i łańcuchów.

Czym można udekorować stół Wigilijny?

Warto również postawić na ozdoby z serwetek na stół wigilijny- są one nie tylko przemyślanym dodatkiem, ale również są bardzo praktyczne w trakcie kolacji. Można je składać w różnorodny sposób, a także przewiązać tasiemką czy specjalną obrączką do serwetek. Przygotowując stół wigilijny warto również mieć na uwadze tradycje. Wśród najbardziej popularnych zwyczajów z pewnością znajduje się:

  • sianko pod obrusem,
  • puste nakrycie dla niespodziewanego gościa,
  • miejsce na talerzyku na opłatek.
jak przystroić stół na wigilię

Jakie kolory pasują do wigilijnego stołu?

Kolorystyka ozdób wigilijnych tak naprawdę jest kwestią gustu. Przyjęło się powszechnie, że najlepiej do tego okresu pasują takie barwy jak czerwień, bordo, granat, srebro oraz złoto. Dzięki takim kolorom z pewnością każdy stół na wigilię będzie prezentować się niepowtarzalnie oraz wzbudzi zachwyt wśród domowników oraz gości!

Bardzo dobrze prezentuje się również stół wigilijny biało srebrny – dodatki utrzymane w takich barwach to prawdziwa klasyka, jeśli chodzi o wystój. Bez względu na wybór barw i dodatków na wigilijną wieczerzę warto jest przede wszystkim postawić na spójność wszystkim elementów — zarówno między sobą, jak i po prostu dopasować je do całego wystroju wnętrza w miejsce, gdzie odbywa się kolacja.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom