Jak upiąć firanki? Modne pomysły

Jak upiąć firanki? Modne pomysły

Dobrze dobrane firanki mogą ocieplić każde pomieszczenie. Jeżeli dodatkowo odpowiednio je ułożymy, staną się nie tylko elementem zasłaniającym to, co mamy w mieszkaniu, ale również ozdobą okna. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do firanek: spinki, klamry, klipsy itp., które odpowiednio wykorzystane nadadzą charakter naszemu pomieszczeniu. Bardzo ważny jest również wybór odpowiednich firanek, na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Czy każde firanki można upinać?

Szukając pomysłów na upięcia firan przeważnie trafia się na propozycje dotyczące delikatnych firanek. Możemy również upinać firany wykonane ze sztywniejszych czy grubszych materiałów. Istotne jest to, jakie to będzie upięcie oraz czego użyjemy do upięcia firan. Oczywiście delikatne materiały takie jak organtyna czy woal łatwiej jest wystylizować, jednak nie powinniśmy obawiać się upięcia firan czy zasłon wykonanych np. z weluru.

Jak upiąć firanki w kuchni?

Chcąc upiąć firanki w kuchni, warto rozważyć wykorzystanie podwiązki z koralikami. Biorąc pod uwagę specyfikację pomieszczenia, ten rodzaj upięcia ma kilka zalet: 

  • koraliki bardzo łatwo utrzymać w czystości, 
  • podwiązka z koralikami nadaje się do upinania delikatnych białych firan
  • upinacze do firan z koralikami są bardzo efektowne.
jak upiąć firanki w kuchni

Jak upiąć firanki w salonie? 

Chcąc upiąć firanki w salonie, można wykorzystać tak naprawdę całą gamę pomysłów i stylizacji. Zależnie od tego, w jakim stylu zaaranżowane jest pomieszczenie to możemy firny, marszczyć, podpinać, dzielić na dwie części, wiązać itd. Również upinacze do firan będą tworzyły element dekoracyjny więc warto, żeby współgrały z firanami i całością wystroju.

Czym upiąć firany – akcesoria 

Nie trzeba się zbytnio zastanawiać nad tym, czym upiąć firany, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych klamer, klipsów i spinek do firan. Dodatkowo możemy kupić haczyki, szarfy, wstęgi i taśmy. Wszystko tak naprawdę zależy od wyobraźni i stylistyki pomieszczenia. Upinacze do firan stanowią element dekoracyjny salonu, czy kuchni, więc należy skupić się na tym, żeby stylem pasowały o reszty pomieszczenia.

czym upiąć firany

Jak upiąć firanki z woalu?

Zasadniczo nie trzeba wiele zastanawiać się nad tym jak upiąć firanki z woalu. Woal jest bardzo wdzięcznym materiałem, który chętnie się układa, a na dodatek dobrze się prezentuje na oknach. Warto poznać jednak ciekawe pomysły na upięcia.

Bardzo dobrym pomysłem na upięcie firany w woalu jest związanie jej w kokon bez przypinania do ściany, Takie upięcie sprawdza się w przypadku firan długich do samej podłogi oraz tych o długości do parapetu. Takie upięcie firan można wykonać przy wykorzystaniu pojedynczej firanki na małym oknie lub z trzech firan na oknie trzyskrzydłowym. Bardzo dobrze to wygląda, kiedy środkowa firanka jest krótsza od pozostałych.

Innym ciekawym pomysłem na upięcie firany z woalu jest przypięcie ich do ściany. W tym celu należy wykorzystać dwie części firanki wiszące po obu stronach okna. Należy je na siebie nasunąć na środku szyby i przymocować do ściany przy użyciu chwostów.

jak upiąć firanki z woalu

Jak modnie upiąć firanki makarony?

Makarony to firanki zrobione z luźno zwisających sznureczków, które u góry są ze sobą połączone ozdobnym materiałem. Jak modnie upiąć firanki makarony? Wystarczy kupić ozdobne klamry lub spinki i podzielić firanę na pół i spiąć po bokach. Upięcia firan – makaronów nie sprawiają żadnych trudności. Można kupić również kolorowe koraliki i powplatać je w poszczególne pasma lub związać firanki po porostu w duży luźny supeł. Należy tylko uważać, żeby ich nie splątać, ponieważ samo rozplątywanie może być czasochłonne.

Upięcie firanek przy użyciu materiałowej podwiązki

Chcąc wykorzystać materiałową podwiązkę do upięcia firan, należy pamiętać o tym, żeby kolorystycznie pasowała do firanek. Nie oznacza to oczywiście, że powinna być w tym samym kolorze. Warto postawić na kontrastujące połączenie – czarny z białym, czarny z czerwonym, czerwony z białym, ale kolory te muszą pasować do aranżacji wnętrza. Jeżeli obawiamy się odważnych rozwiązań, warto postawić na klasyczną biel.

Podsumowując, jest mnóstwo różnych pomysłów na upinanie firan, jak i dużo różnych upinaczy do firan. Warto jednak dopasować nasze upięcia firan do stylizacji pomieszczenia. Okno należy traktować jako element wystroju pomieszczenia.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom