Jakie firany do pokoju młodzieżowego? Nowoczesne aranżacje

Jakie firany do pokoju młodzieżowego? Nowoczesne aranżacje

Młodzi ludzie odczuwają dużą potrzebę prywatności i mają wyrobione własne zdanie na wiele tematów. Ich gust również odbiega od gustu rodziców. Trzeba to wziąć pod uwagę m.in. wybierając modne firanki do pokoju młodzieżowego. Firany to istotny element wystroju pomieszczenia, dlatego kwestię ich zakupu warto przedyskutować z nastolatkiem. Dojście do kompromisu zapewni wybór najlepszych produktów. Jakie firany do pokoju młodzieżowego wybrać?

Nowoczesne firany młodzieżowe do pokoju nastolatka

Firanki do pokoju młodzieżowego powinny być przede wszystkim nowoczesne i pasować do obecnych trendów. Warto wziąć pod uwagę też ponadczasowe i uniwersalne modele, które sprawdzą się w każdym przypadku. Dzięki temu rodzic nie będzie musiał obawiać się, że firany do pokoju młodzieżowego nie będą pasowały do mebli.

Ten element stanowi nie tylko dekorację pomieszczenia. Jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. Wśród tego typu produktów królują gotowe firany do pokoju młodzieżowego na taśmie. Modele stworzone z wytrzymałego woalu będą zwiewne i atrakcyjne pod kątem wyglądu.

Jakie firany do pokoju młodzieżowego – krótkie czy długie?

Wybór długości produktu jest podyktowany różnymi czynnikami. Inaczej jest w przypadku, w którym chodzi o firanki do pokoju młodzieżowego z balkonem, a inaczej w przypadku standardowych okien. Istotny będzie także styl życia prowadzony przez nastolatka.

jakie firanki do pokoju młodzieżowego

Krótkie firanki do pokoju młodzieżowego sprawdzą się w sytuacji, gdy lubi on siadać pod oknem. Jednocześnie firany do pokoju nastolatka muszą być na tyle długie, by mogły zasłonić większą część okna. Jakie firanki do pokoju młodzieżowego będą pod tym kątem najlepsze? Optymalny wybór zdają się stanowić te kończące się nad parapetem.

Firanki do pokoju nastolatki i nastolatka

W pewnym stopniu na wybór firanek ma wpływ również płeć dziecka. Nie ma tu uniwersalnej zasady, lecz preferencje dzieci danej płci są często podobne. Delikatne, pastelowe kolory powinny zainteresować rodziców, którzy chcą kupić firanki do pokoju młodzieżowego dziewczynki.

firanki do pokoju młodzieżowego dziewczynki

Ci, którzy planują zakup firanki do pokoju młodzieżowego chłopca, mogą rozejrzeć się za bardziej intensywnymi barwami. Jeśli chodzi o kolor, najlepiej jest jednak kierować się kolorystyką lub motywem innych znajdujących się w pokoju elementów. Całość powinna być spójna, a firany stanowią jedynie część aranżacji.

Jakie korzyści płyną z zakupu firan do pokoju młodzieżowego?

Firanki do pokoju młodzieżowego pełnią funkcję praktyczną i estetyczną. Ich największe zalety to:

  • możliwość zapewnienia nastolatkowi potrzebnej mu prywatności,
  • możliwość stworzenia we wnętrzu przytulnego klimatu,
  • ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych wpadających do środka np. podczas odrabiania lekcji,
  • osłanianie przed spojrzeniami osób z zewnątrz,
  • możliwość wyrażenia przez nastolatka własnego stylu, jeśli wybór produktu zostanie z nim skonsultowany.
nowoczesne firany młodzieżowe

Firanki do pokoju młodzieżowego – gotowe czy na wymiar?

Gotowe firany do pokoju młodzieżowego sprawdzą się w przypadku, w którym okno ma standardowe wymiary. To tańsza opcja, a w sklepach dostępny jest szeroki wybór produktów. Któraś z propozycji na pewno przypadnie młodemu człowiekowi do gustu. Jeśli jednak okno nie ma standardowych wymiarów lub komuś szczególnie zależy na indywidualnym projekcie, powinien wybrać firany na wymiar. Korzystając z tej opcji, można mieć pewność co do tego, że projekt zostanie stworzony z uwzględnieniem wszystkich potrzeb klienta. 

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom