Jakie kolory łazienek w 2022 roku są najmodniejsze?

Jakie kolory łazienek w 2022 roku są najmodniejsze?

Łazienka może służyć jako miejsce relaksu, w którym pozbędziesz się niepotrzebnego stresu, jako energetyzująca przestrzeń, wyrażająca Twoją osobowość lub po prostu jasne, czyste miejsce, idealne do rozpoczęcia i zakończenia każdego dnia. Niezależnie od tego, który nastrój preferujesz, wybrane przez Ciebie barwy odegrają ogromną rolę w osiągnięciu wymarzonego efektu. Sprawdzamy dominujące w tym roku trendy kolorystyczne i podpowiadamy, jak aktualnie wygląda modna aranżacja łazienki.

Delikatne błękity

Niebieski od dawna jest jednym z najpopularniejszych kolorów do łazienek. Jego delikatne odcienie sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy starasz się stworzyć spokojną, poprawiającą samopoczucie przestrzeń. Niebieski na ścianie doskonale podkreśli biel armatury łazienkowej, a także znakomicie współgra z popularnymi płytkami patchworkowymi. Subtelny odcień, przypominający niebo, świetnie uzupełnią także elementy w kolorze czerni – np. meble czy obramowania luster.

Ciepłe odcienie ziemi

Aranżacja łazienki na 2022 rok bardzo często wykorzystuje przytulne, ziemiste odcienie, takie jak: beż, delikatny brąz czy dyskretna czerń. Kolory te z powodzeniem zastępują popularne i już nieco nużące szarości lub biele. Organiczne barwy warto łączyć z płytkami bądź blatami z naturalnego kamienia i bogatymi wykończeniami z drewna, aby uzyskać ciepły, bardzo przytulny klimat. Warto również do takiego wnętrza zaprosić nieco zieleni, dodając kilka ulubionych doniczkowych roślin.

Odważna czerń

Używanie ciemnych kolorów farb na małej przestrzeni było do niedawna uważane za tabu, ale intensywne odcienie, takie jak czerń i grafitowa szarość, coraz częściej pojawiają się w łazienkach. Ten trend kolorystyczny może pomóc osiągnąć w łazience wyrafinowany, nowoczesny klimat, a także otoczyć przestrzeń przytulną atmosferą. Aby uzyskać oryginalny, bardzo stylowy wygląd, wybierz inspirowane smokingiem połączenie czerni i jasnej bieli lub stonuj kontrast delikatniejszym odcieniem, który graniczy z ciemnoszarym.

Kojąca zieleń

Zielony jest obecnie dominującym trendem kolorystycznym w całym domu, ale szczególnie dobrze sprawdza się w aranżacji łazienki, gdzie dobrze wykorzystany zapewnia odprężający, regenerujący nastrój. Zaczerpnięte bezpośrednio z natury zielone kolory, takie jak oliwka, mech i eukaliptus, tworzą spokojną atmosferę. Co istotne – nie muszą znaleźć się na ścianach! Połącz szafkę łazienkową w stonowanym, zielonym odcieniu z ciepłymi białymi ścianami, aby w prosty sposób ukłonić się w stronę natury, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy akcent.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Dom