Najlepsze zmiękczacze wody do domu

Najlepsze zmiękczacze wody do domu

Odpowiednio dobrany, porządny zmiękczacz to gwarancja czystej, miękkiej i zdrowszej “kranówki”. Właśnie dlatego na zakup takiego urządzenia decyduje się coraz więcej osób. Czym dokładnie jest zmiękczacz wody? Jaki działa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Zmiękczacz wody – co to?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest zmiękczacz wody. Zmiękczacz to urządzenie, które zatrzymuje zawarte w wodzie związki magnezu i wapnia, czyli minerały, które powodują, że woda jest twarda, a na armaturze pojawia się osad.

Kranówka bez związków magnezowo-wapniowych ma pozytywny wpływ na nasz organizm, na przykład na kondycję włosów i skóry, a co więcej, zwiększa żywotność czajnika, ekspresu do kawy i innych sprzętów.

Jak działa zmiękczacz wody?

Jak działa zmiękczacz wody? Już wyjaśniamy! Woda przepływa przez zmiękczacz i na specjalnym złożu żywicznym zostawia związki magnezowo-wapniowe. Wzbogacana jest natomiast w jony sodowe.

Jaki zmiękczacz wybrać?

Wybór zmiękczaczy wody jest bardzo duży. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, szukając takiego urządzenia? Tutaj bardzo ważne są rodzaj złoża żywicznego, funkcje głowicy sterującej oraz wiarygodność dystrybutora. Wszystkim szukającym wysokiej jakości zmiękczaczy, które będą spełniać swoją funkcję przez długi, długi czas polecamy firmę Technika Wody.

Technika Wody

Technika Wody to firma oferująca między innymi zmiękczacze wody z serii Hydro oraz Hydro Plus.

  • Zmiękczacze wody HYDRO ‒ zmiękczacze wyposażone zostały w automatyczny sterownik objętościowy BNT 1650 z menu w języku polskim. Głowica na bieżąco zlicza pobór wody i, gdy zachodzi taka potrzeba, uruchamia proces regeneracji złoża.
  • Zmiękczacze wody HYDRO PLUS ‒ monosferyczna żywica jonowymienna, która powstała bez użycia rozpuszczalników, sprawia, że urządzenia wyróżniają się mniejszym o 30% zapotrzebowaniem na wodę i sól w porównaniu do tradycyjnych modeli. Co więcej, działają bardzo wydajnie, są w pełni zautomatyzowane, wyposażone zostały w menu w języku polskim.

Podsumowanie

Zmiękczacz wody to urządzenie, które zatrzymuje zawarte w wodzie jony magnezu i wapnia, a dodatkowo wzbogaca ją o jony sodowe. Dzięki temu woda jest miękka i zyskuje lepszą jakość, ma to pozytywny wpływ na żywotność sprzętów domowych, a także na kondycję skóry i włosów.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Dom