Podnieś swój komfort snu i obudź się wypoczęta!

Podnieś swój komfort snu i obudź się wypoczęta!

Najważniejsze procesy regeneracyjne w organizmie człowieka zachodzą podczas snu. Jego jakość jest więc kluczowa dla zdrowia. Dobry sen umożliwia zachowanie młodego wyglądu przez długi czas oraz sprawia, że nasze ciało lepiej sobie radzi z różnego typu stanami chorobowymi. Jeśli każdego dnia chcesz budzić się wypoczęta, zadbaj o odpowiednie wyposażenie swojej sypialni, które pomoże poprawić komfort nocnego wypoczynku. W sklepie internetowym Łóżkoholicy.pl znajdziesz całe spektrum produktów, które wpłyną pozytywnie na jakość relaksu w sypialni.

W jaką najlepiej wyposażyć się pościel?

Na komplety pościelowe składają się prześcieradła, poduszki i kołdry. Aby dobrać odpowiednie produkty dla siebie, trzeba przede wszystkim zmierzyć łóżko. Istnieje wiele możliwych wymiarów prześcieradeł i kołder, a to te właśnie elementy kompletu pościelowego muszą pasować do mebla, na którym się śpi. W zależności od tego, czy szukasz pościeli z myślą o jednoosobowym łóżku, czy interesuje Cię większy zestaw podwójny, wyposaż się w dedykowany produkt. W Polsce istnieje kilka rodzajów standardowych wymiarów pościeli i to właśnie tymi parametrami należy się kierować. W naszym sklepie znajdziesz kołdry w wymiarach od 40×40 cm do 220×240 z całym spektrum możliwości pomiędzy (na przykład 135×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200). 

Warto wspomnieć, że pościel, która znajduje się w ofercie, może być przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wraz z upływem czasu i zmianą wzrostu dziecka, trzeba wymieniać między innymi przeznaczone dla niego komplety pościelowe. Pozwala to również na wprowadzanie zmian w wyglądzie pokoju, zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami dziecka. Zobacz najlepsze kołdry w ofercie Łóżkoholików i wybierz taką, której aktualnie potrzebujesz.

Jaką kołdrę kupić, aby dobrze się wysypiać?

Przy wyborze odpowiedniej kołdry liczą się nie tylko jej wymiary, ale także dokładnie przeznaczenie. Można wyposażyć się w produkty, które stworzono z myślą o zimowych mrozach. Są one wykonane z ekskluzywnej wełny lub miękkiego puchu. Propozycje letnich kołder to z kolei modele zrobione z bawełny, które w czasie nocnego wypoczynku mogą odprowadzić nadmiar wilgoci poza łóżko. Kołdry całoroczne są zaś półpuchowe. W zależności od tego, w jakich warunkach zamierzasz używać takiego okrycia, powinieneś wyposażyć się w adekwatny model.

Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście estetyka i jakość poszewek. Kolory również wpływają na jakość snu. Osoby zajmujące się aranżacją wnętrz przeważnie doradzają, aby kupować jasną pościel, ponieważ takie odcienie uspokajają i wprowadzają atmosferę relaksu. Sklep z pościelą Łóżkoholicy to miejsce, w którym znajdziesz wiele ciekawych wzorów bielizny pościelowej. Aktualnie modne są na przykład butelkowe kołdry i poduszki w motywy florystyczne, ale sprawdzają się również szarości, róże i błękity. W zależności od tego, jaki masz gust wyposaż się w jednolite kolorystycznie produkty lub przeciwnie bardzo wzorzyste, które będą korespondować z resztą otoczenia.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Zdrowie