Jak odkamienić pralkę domowym sposobem?

Jak odkamienić pralkę domowym sposobem?

Każda osoba, która dba o czystość ubrań, powinna również zadbać o swoją pralkę. Nie wystarczy tylko włożyć ubrania do bębna, wyprać i rozwiesić. Raz na jakiś czas trzeba przeprowadzać proces odkamieniania pralki. Nie trzeba do tego profesjonalnych środków, ponieważ można go z powodzeniem wykonać przy użyciu domowych sposobów. Sprawdź, jakie to są metody.

Czym odkamienić pralkę, aby zapewnić jej dłuższą żywotność?

Do odkamieniania pralki sprawdzą się różne specyfiki, które kryją się w Twoim domu. Może to być:

  • soda oczyszczona,
  • kwas cytrynowy,
  • ocet,
  • a nawet specjalna pasta, którą bardzo łatwo wykonasz.

Pamiętaj o tym, aby przed realizacją tego zadania szczegółowo zapoznać się z instrukcją obsługi. Jest to ważne, ponieważ może zdarzyć się, że wybrana przez Ciebie metoda nie będzie polecana w Twoim urządzeniu.

Jak odkamienić pralkę sodą oczyszczoną?

Fantastycznym sposobem, który pomoże Ci pozbyć się kamienia znajdującego się w Twojej pralce automatycznej, jest użycie sody oczyszczonej. Zadanie nie wymaga od Ciebie przygotowywania żadnych preparatów. Jedyne co musisz zrobić to wsypać do pojemnika przeznaczonego na proszek lub płyn do prania trochę sody oczyszczonej.

W dalszym kroku nastaw urządzenie na pusty cykl prania. Duże znaczenie ma w tym przypadku również temperatura. Powinna ona wynosić 90 stopni Celsjusza, ponieważ tylko taka pozwoli Ci usunąć kamień i zanieczyszczenia, które osadziły się w pralce.

jak odkamienić pralkę sodą oczyszczoną

Jak odkamienić pralkę kwaskiem cytrynowym?

Kolejnym produktem, który pomoże Ci pozbyć się nagromadzonego w pralce kamienia, jest niepozorny kwasek cytrynowy. Ta technika zapewnia naprawdę fantastyczny efekt. W tym przypadku zasada postępowania jest zbliżona do tej, która została zaprezentowana w powyższym akapicie. Do pojemnika na proszek lub płyn wsypujesz 1/3 szklanki kwasku cytrynowego.

W dalszych krokach ustawiasz odpowiednią temperaturę, oczywiście na 90 stopni Celsjusza i włączasz urządzenie bez żadnych ubrań w środku. Po wykonaniu tego zadania Twoja pralka będzie czysta i pozbawiona nieprzyjemnych zapachów.

Jak wyczyścić pralkę z kamienia octem i kwaskiem cytrynowym?

Do tego celu można także z powodzeniem wykorzystać mieszankę zrobioną z octu i kwasku cytrynowego. Gwarantuje ona naprawdę świetne efekty, jeśli chodzi o czyszczenie pralki z kamienia. Ponadto, taki preparat jest niezwykle skuteczny, ponieważ pomoże pozbyć się kamienia, który jest szczególnie trudny w usunięciu.

jak usunąć kamień z pralki

Tym razem nie do pojemnika na proszek, ale do bębna wlewasz około 2 litrów octu i wsypujesz dwie paczuszki kwasku cytrynowego. Ważne jest również to, aby nastawić program na najwyższą temperaturę, która w danym przypadku jest możliwa. Najczęściej jest to 90 stopni Celsjusza.

Jak odkamienić pralkę preparatem zrobionym z sody oczyszczonej i octu?

Wyżej wymienione produkty można wykorzystać również w innej konfiguracji, a mianowicie połączyć ocet i sodę oczyszczoną. Dzięki temu otrzymasz pastę o wyjątkowych właściwościach czyszczących. Papkę nałóż na zanieczyszczone obszary w pralce i zostaw na kilka godzin. Później wystarczy przetrzeć te miejsca wilgotną ściereczką, a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym do sucha. Pralka będzie czysta i dobrze przygotowana do dalszej pracy.

jak odkamienić pralkę octem

Jak często odkamieniać pralkę?

Pamiętaj o tym, aby niezależnie od wybranej metody proces odkamieniania przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu zapewnisz swojemu urządzeniu maksymalną ochronę przed rozwojem grzybów i pleśni. Co więcej, sprawisz, że pralka będzie mniej podatna na uszkodzenia, a także różnego typu awarie. Każdy z tych sposobów zapewnia doskonały efekt i doskonale radzi sobie z osadem, a także przykrym zapachem.

Istotne jest również to, że kamień w pralce nie będzie też tak łatwo się tworzył. Zaletą tych metod jest również oszczędność, ponieważ nie trzeba kupować specjalistycznych produktów. Wystarczą artykuły, które znajdziesz w swojej kuchennej szafce. Ponadto sam proces odkamieniania przebiega łatwo, szybko i do tego przyjemnie. Czego chcieć więcej?

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom