Czym zajmuje się klinika leczenia niepłodności?

Czym zajmuje się klinika leczenia niepłodności?

Dopóki nie planujemy jeszcze zajść w ciąże – nie interesujemy się tak naprawdę sprawami z tym związanymi. Bardziej boimy się tego, że zawiedzie nas stosowana forma antykoncepcji – niż tego, że być może nie możemy mieć dziecka. Niektóre pary nigdy nie poznają strachu, który pojawia się po kilku miesiącach starań, gdzie wynik testu ciążowego wciąż powraca negatywny.

Dla wielu rodzin klinika leczenia niepłodności będzie zawsze tylko miejscem, które znajduje się w ich mieście – ale którego nigdy nie musieli oni odwiedzać.

Gdy zajdziemy w ciąże to interesuje nas to, jak odbywa się badanie prenatalne – a gdy nam się to nie udaje to musimy brać pod uwagę badanie nasienia i testy hormonalne. Mało kto w młodości jest w stanie przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała w jego przypadku – tak naprawdę warto więc mieć przynajmniej podstawowe informacje na temat niepłodności i prawidłowego przebiegu ciąży.

Na co trzeba się przygotować? 

W klinice niepłodności zostaną nam niestety zadane takie pytania, na które pewnie nie chcemy odpowiadać – ale trzeba tutaj przetłumaczyć sobie, iż rozmawiamy przecież z lekarzem i jego zadaniem jest tylko dotarcie do źródła naszych problemów. Badanie nasienia nie jest najprzyjemniejsze i kobiety nie są raczej fankami testów ginekologicznych – ale para zgadza się na to wszystko, bo w taki sposób można określić, dlaczego zajście w ciąże zdaje się u nas być niemożliwe.

A co w sytuacji, gdy faktycznie raczej nie możemy naturalnie począć dziecka? Na szczęście obecnie nie jest to od razu wyrok potwierdzający, iż nigdy nie będziemy rodzicami – nic z tych rzeczy. Możemy jeszcze rozważyć in vitro lub zmienić swój styl życia i postarać się mniej denerwować całym tym procesem – czasami niepowodzenia są też efektem stresu i nadmiernej presji, jaką nakłada na siebie kobieta.

Ważne informacje dla pacjentów kliniki 

Pamiętaj przez cały czas o tym, że to Tobie zależy na zajściu w ciąże – obie osoby ze związku muszą stosować się do zaleceń i szczerze porozumiewać ze specjalistami. Jak o tym zapominamy to całość tak naprawdę traci sens. Czasami niestety w wyniku stresu kobieta i mężczyzna wzajemnie obwiniają się za niepowodzenia – ale to do niczego nie prowadzi. Skorzystajmy z tego, co ma nam do zaoferowania klinika leczenia niepłodności i ustalmy sobie, że dalej martwić będziemy się dopiero wtedy, gdy ewentualnie otrzymamy negatywne wyniki testów. Warto zachować w tym wszystkim optymizm – ma to większe znaczenie niż nam się wydaje.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Zdrowie