Jak materac wpływa na komfort snu?

Jak materac wpływa na komfort snu?

Chcesz dobrze się wysypiać i budzić każdego poranka w pełni sił i energii? Wpływ na to kilka czynników. Z jednej strony trzeba zadbać o dobrą higienę snu, a z drugiej o odpowiednie warunki. Choć wydawałoby się, że zakup łóżka rozwiąże wszystkie problemy i sprawi, że jego jakość i komfort będą znacznie lepsze, to w rzeczywistości okazuje się, że potrzeba czegoś jeszcze – poprawnie dobranego materaca. Jest on w stanie uczynić prawdziwe cuda. Wyjaśniamy, w jaki sposób wpływa on na nasz sen.

Jakie są funkcje materaca?

Nie da się ukryć, że w łóżku spędzamy sporą część każdego dnia i oczekujemy od niego, że pozwoli się odprężyć i zregenerować siły po nawet najcięższym dniu. Pomoże w tym poprawnie dobrany materac, bo to właśnie on ma sporo funkcji, które mają znaczący wpływ na komfort podczas wypoczynku. Dobrze dopasowany materac odpowiada na nasze indywidualne potrzeby i budowę ciała – idealnie dopasowuje się do krzywizny kręgosłupa, jest elastyczny i jednocześnie wystarczająco twardy. W efekcie zarówno mięśnie, jak i stawy będą miały możliwość, by odpowiednio się rozluźnić, co oczywiście wpływa na jakość snu, a także to jak czujemy się w ciągu dnia.

Ważne jest, aby zadbać także o jego przewiewność. Cyrkulacja powietrza sprawia, że ciało oddycha. Ponadto wewnątrz materaca nie będą się wtedy gromadzić roztocza czy kurz, które są szczególnie nieprzyjazne alergikom. Niezmiennie ważna jest także twardość materaca dostosowana do wagi jego użytkownika oraz jego elastyczność. Pamiętaj, aby do zakupu łóżka i jego wyposażenia nie podchodzić w bezmyślny sposób. To ważna decyzja, ponieważ to właśnie od niej zależy optymalne podparcie dla całego szkieletu. Jeśli nie zadbasz o to, by materac spełniał indywidualne potrzeby, może się okazać, że mięśnie nie będą odpoczywać, a przeciwnie – będą nieustannie w trybie wysiłku. Wysokiej jakości produkty możesz kupić wygodnie online. Zobacz, co ma Ci do zaoferowania sklep z materacami SypialniaPlus.

Materace lecznicze – rozwiązanie Twoich problemów

Sposobem na to, aby odzyskać energię o poranku i cieszyć się jakościowym snem, jest materac ortopedyczny. Coraz więcej osób się na nie decyduje z uwagi na jego ogromny wpływ na samopoczucie. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które zmagają się z dyskomfortem dotyczącym bólu pleców czy stawów. Dzięki odpowiedniej konstrukcji materace lecznicze na kręgosłup pozwalają na osiągnięcie pełnego relaksu nawet w przypadku użytkowników, którzy każdego dnia cierpią na silne bóle.

Ich budowa jest znacznie mocniejsza. Tego typu materac zapewnia maksymalne wsparcie, gdy śpimy i relaksuje plecy oraz stawy, co pozwala na pozbycie się bądź zminimalizowanie dyskomfortu. Dzięki przemyślanej konstrukcji, ciężar ciała jest odpowiednio rozprowadzony, co objawia się odciążeniem bolesnych punktów nacisku oraz zmniejszeniem poziomu stresu na kręgosłupie. Przy tym łatwiej będzie zachować naturalne wygięcie kręgosłupa. Materace lecznicze idealnie podpierają kark, plecy, biodra, a także dolne części ciała. Nie są zbyt miękkie, co sprawia, że nasze ciało nie będzie się zatapiało w nim i wyginało w nienaturalny sposób. Materac ortopedyczny to zdecydowanie skuteczne rozwiązanie, gdy chcemy osiągnąć zdrowy, jakościowy sen.

Artykuł partnera

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Redakcja Imperium Kobiety

Zobacz więcej: Zdrowie