Jakie firany do nowoczesnego salonu?

Jakie firany do nowoczesnego salonu?

Z każdym rokiem coraz głośniej robi się o aranżacji wnętrz w nowoczesnym stylu. Różne style pozwalają na nowoczesny wygląd salonu, sypialni lub kuchni. Bez względu na to, na jaki styl aranżacji wnętrza się zdecydujemy, mają one jedną cechę wspólną, do każdego z nich możemy dobrać nowoczesne firany. Dla wielu osób firanka kojarzy się ze starymi modelami i fasonami, jednak obecne nowoczesne firany wyglądają zupełnie inaczej. No co zwrócić uwagę dobierając firany do nowoczesnego salonu?

Dlaczego warto postawić na firany w nowoczesnym salonie?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie zrezygnowania z firan całkowicie. Jednak musimy pamiętać, że nowoczesny salon, wymaga nowoczesnych firanek. Na firany w salonie warto zdecydować się z kilku powodów:

  • eleganckie firany budują klimat całego pomieszczenia;
  • dzięki nim mamy zapewnioną odrobinę prywatności;
  • firany nie zaciemniają wnętrza pomieszczenia, ale przytłumiają intensywne światło dnia;
  • są formą ochrony przed różnego rodzaju owadami oraz spadającymi liśćmi;
nowoczesne firany do salonu galeria

Firany, w porównaniu z roletami, czy żaluzjami są dość tanim rozwiązaniem, jednak decydując się na nie, nie musimy rezygnować z inne formy osłony okien. Nowoczesne firany do salonu oraz ciekawe rolety, mogą stanowić bardzo ciekawą aranżację wnętrza, i zamiast się wykluczać, mogą wzajemnie się uzupełniać.

Firany do salony nowoczesnego, jakie powinny być?

W stylu nowoczesnym najlepszym kolorem dla firan będzie biały oraz jego różne odcienie. Bardzo często ostateczny kolor firan zależy od ich producenta oraz materiału, jaki został użyty do ich produkcji. Dobrym pomysłem jest dobieranie koloru firan w salonie (i w każdym innym pomieszczeniu), do koloru ścian. Oba kolory powinny się uzupełniać, dzięki czemu wnętrze stanie się eleganckie.

Oprócz koloru bardzo duże znaczenie ma również długość firan. Najpopularniejsze są długie modele, które sprawiają, że pomieszczenie wygląda elegancko i posiada nutkę romantyzmu. Długie firany, nie oznaczają jednak, że mają się one zawijać na podłodze. Decydując się na długie firany, warto trzymać się następujących zasad:

  • firany w salonie powinny kończyć się na wysokości 1 cm nad podłogą;
  • ich długość powinna być większa od 5 do 20 cm od długości jaka jest pomiędzy posadzką i karniszem;

Nowoczesny salon to wysokie przeszklenia oraz drzwi tarasowe, bardzo dziwnie prezentowałyby się firanki, które kończą się na wysokości np.: klamki.

firany do salonu nowoczesne aranżacje

Nowoczesna firana do salonu, czyli długa biała, ale czy z wzorami?

Od kilku lat, najbardziej popularne są gładkie modele nowoczesnych firanek. Nie ma się co dziwić, ponieważ w nowoczesnym salonie to właśnie taki ich rodzaj sprawdza się najlepiej. Alternatywą są lekkie zdobienia, takie jak prążki albo kropki.

W nowoczesnym salonie powinniśmy unikać krzykliwych kolorów oraz dużych wzorów na firankach, ponieważ okno oraz cała jego aranżacja jest tłem całego salony. Decydując się na krzykliwy kolor firanki, sprawiamy, że burzy ona cały wygląd salonu.

Nowoczesna firanka w salonie, z czego powinna być zrobiona?

Mimo że wydaje się, że materiał z jakiego uszyte są firany jest bez w znaczenia, tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie. Współczesne firanki są szyte z wielu różnych materiałów. Tiulowe i lekkie firany będą wyglądać bardzo świeżo i lekko, firany uszyte z ciężkiego żakardu, sprawią, że aranżacja salonu będzie prezentowała się znacznie ciężej. Warto również pamiętać, że firanki uszyte z gęstego materiału znacząco ograniczą ilość światła, jak będzie wpadała do salonu. Modele uszyte ze zbyt lekkich tkanin mogą być na tyle rzadkie, że nie zapewnią nam odpowiedniej dozy prywatności.

nowoczesne firany do salonu z balkonem

Firany do nowoczesnego salonu są integralną częścią jego aranżacji. Nie warto z nich zrezygnować, wystarczy poszukać odpowiedniego modelu. Nowoczesna firana powinna być długa, być w kolorze białym lub w jego odcieniach. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego chcemy, aby firana w salonie była wykonana. Może być lekka i świeża, albo ciężka i ograniczająca dopływ światła. Oprócz tego warto pamiętać, że w nowoczesnym salonie nie warto spinać firan. Najlepiej prezentują się one, jeśli wiszą swobodnie i nie są niczym spięte.

Obserwuj Imperium Kobiety w Google News! Bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Asia Kałętkiewicz

Mam na imię Asia i mam 26 lat. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku E-marketing. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i uprawiam jogę. Odpoczywam, kiedy piszę, dlatego też z pomocą moich przyjaciół tworzę ten serwis w wolnych chwilach. Jeżeli masz temat lub pytanie, na które szukasz odpowiedzi, pisz śmiało!

Zobacz więcej: Dom